Sexistické kostýmy i vášnivý kankán. Nesmrtelný kabaret Moulin Rouge slaví 130 let

Ročně navštíví show Moulin Rouge zhruba 600 tisíc diváků a vypijí zde čtvrt milionů lahví šampaňského. Představení férie s cirkusovými prvky se zde pořádají ve stejném stylu již více než sto let.
Podnik byl zprvu především tančírnou, kde se předváděl kankán. První velkou hvězdou byla La Goulue, jíž namaloval na plakát podniku i francouzský malíř Henri de Toulouse-Lautrec.
Ještě načechrat slavnou peříčkovou čelenku a hurá na jeviště.
"Celý tým zahrnuje nejen tanečnice a asistenty, ale také techniky. Všichni musí být perfektně zorganizovaní. Stačí malá chyba a umělci mohou zmeškat svůj výstup," vysvětlila agentuře Reuters Claudine Van Den Berghová.
Jessica, Shauna a Lauren patří k mezinárodnímu ansámblu pařížského kabaretu.
Foto: Reuters
Reuters Magazín Reuters, Magazín
6. 10. 2019 17:45
Přesně před 130 lety se otevřel jeden z nejslavnějších francouzských kabaretů. Moulin Rouge, odkazující na červený mlýn na střeše domu, založili impresário Charles Zidler a podnikatel Joseph Oller v roce 1889. V budově nacházející se na úpatí Montmartru vystupovala Josephine Bakerová, Édith Piaf, Frank Sinatra i Jean Gabin. Podívejte se do zákulisí současných show.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy