Sexistické kostýmy i vášnivý kankán. Nesmrtelný kabaret Moulin Rouge slaví 130 let

Ročně navštíví show Moulin Rouge zhruba 600 tisíc diváků a vypijí zde čtvrt milionů lahví šampaňského. Představení férie s cirkusovými prvky se zde pořádají ve stejném stylu již více než sto let.
Podnik byl zprvu především tančírnou, kde se předváděl kankán. První velkou hvězdou byla La Goulue, jíž namaloval na plakát podniku i francouzský malíř Henri de Toulouse-Lautrec.
Ještě načechrat slavnou peříčkovou čelenku a hurá na jeviště.
"Celý tým zahrnuje nejen tanečnice a asistenty, ale také techniky. Všichni musí být perfektně zorganizovaní. Stačí malá chyba a umělci mohou zmeškat svůj výstup," vysvětlila agentuře Reuters Claudine Van Den Berghová.
Jessica, Shauna a Lauren patří k mezinárodnímu ansámblu pařížského kabaretu.
Foto: Reuters
Reuters Magazín Reuters, Magazín
6. 10. 2019 17:45
Přesně před 130 lety se otevřel jeden z nejslavnějších francouzských kabaretů. Moulin Rouge, odkazující na červený mlýn na střeše domu, založili impresário Charles Zidler a podnikatel Joseph Oller v roce 1889. V budově nacházející se na úpatí Montmartru vystupovala Josephine Bakerová, Édith Piaf, Frank Sinatra i Jean Gabin. Podívejte se do zákulisí současných show.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy