Sexistické kostýmy i vášnivý kankán. Nesmrtelný kabaret Moulin Rouge slaví 130 let

Ročně navštíví show Moulin Rouge zhruba 600 tisíc diváků a vypijí zde čtvrt milionů lahví šampaňského. Představení férie s cirkusovými prvky se zde pořádají ve stejném stylu již více než sto let.
Podnik byl zprvu především tančírnou, kde se předváděl kankán. První velkou hvězdou byla La Goulue, jíž namaloval na plakát podniku i francouzský malíř Henri de Toulouse-Lautrec.
Ještě načechrat slavnou peříčkovou čelenku a hurá na jeviště.
"Celý tým zahrnuje nejen tanečnice a asistenty, ale také techniky. Všichni musí být perfektně zorganizovaní. Stačí malá chyba a umělci mohou zmeškat svůj výstup," vysvětlila agentuře Reuters Claudine Van Den Berghová.
Jessica, Shauna a Lauren patří k mezinárodnímu ansámblu pařížského kabaretu.
Foto: Reuters
Reuters Magazín Reuters, Magazín
6. 10. 2019 17:45
Přesně před 130 lety se otevřel jeden z nejslavnějších francouzských kabaretů. Moulin Rouge, odkazující na červený mlýn na střeše domu, založili impresário Charles Zidler a podnikatel Joseph Oller v roce 1889. V budově nacházející se na úpatí Montmartru vystupovala Josephine Bakerová, Édith Piaf, Frank Sinatra i Jean Gabin. Podívejte se do zákulisí současných show.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy