Fotozápisník: Magie večerní Prahy, od Hradčan po ženu s upírsky svítícíma očima

Fotozápisník: Magie večerní Prahy, od Hradčan po ženu s upírsky svítícíma očima
Žena (Národní třída)
Spěch (kašna před Národním muzeem)
Žena se zelenýma očima (figurína v Celetné ulici)
Konstrukce se světly (Petřínská rozhledna)
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
28. 9. 2019 18:29
Není sporu o tom, že večerní a noční Praha má svou magii. Koneckonců, básně o tom psal třeba i Vítězslav Nezval. A tak jsem vzal fotoaparát a vydal jsem se tu magii nafotit. Od Hradčan, klasicky zářících do tmy, až po zeleně světélkující oči ženské figuríny v Celetné ulici. Pojďte se podívat na poněkud neobvyklý a místy i velmi abstraktní pohled do ulic Prahy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy