Fotozápisník: Magie večerní Prahy, od Hradčan po ženu s upírsky svítícíma očima

Fotozápisník: Magie večerní Prahy, od Hradčan po ženu s upírsky svítícíma očima
Žena (Národní třída)
Spěch (kašna před Národním muzeem)
Žena se zelenýma očima (figurína v Celetné ulici)
Konstrukce se světly (Petřínská rozhledna)
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
28. 9. 2019 18:29
Není sporu o tom, že večerní a noční Praha má svou magii. Koneckonců, básně o tom psal třeba i Vítězslav Nezval. A tak jsem vzal fotoaparát a vydal jsem se tu magii nafotit. Od Hradčan, klasicky zářících do tmy, až po zeleně světélkující oči ženské figuríny v Celetné ulici. Pojďte se podívat na poněkud neobvyklý a místy i velmi abstraktní pohled do ulic Prahy.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy