Foto: Železnice mezi domy, nespoutaní řidiči i tvrdý režim. Cestovní deník z Vietnamu

Projeďte si severní a střední Vietnam.
Tím prvním, který většina cestovatelů ze západu zažije, je hlučná a zdánlivě chaotická doprava v Hanoji. S trochou, ale opravdu jen trochou nadsázky, se dá říct, že prvně se troubí, pak až brzdí.
Vietnamci jsou mistři v jízdě na motorkách. Nic jiného jim ale ani nezbývá, neboť kvůli nízkým mzdám a především extrémním (i 100%) daním na dovážená auta jsou pro většinu rodin skútry jedinou možností dopravy.
Nejčastějším motocyklovým příslušenstvím je přitom v subtropické zemi speciální pláštěnka, která přikryje motorku i s jezdci. Dokonce častějším než helma.
Což v kombinaci s velkou zálibou Vietnamců v alkoholu, zejména pivě - chutnajícím jako české, jen o dvě třetiny levnějším - dělá ze silnic sice svobodné, ale nezřídka smrtonosné místo. Konkrétně na nich zahyne v průměru 14 tisíc lidí ročně.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
27. 12. 2017 18:04
Podívejte se na osobně laděnou galerii z Vietnamu, kterou fotoreportér Jakub Plíhal sestavil z více než třítýdenního cestování po severní části země.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy