Němec na Ukrajině zachraňuje opuštěné psy. Podle hladového huskyho pojmenoval útulek

Magazín Magazín
2. 12. 2022 11:43
Čtyřiadvacetiletý Yannick Böge se letos v dubnu vydal na Ukrajinu, aby tam pomohl opuštěným zvířatům. V osvobozeném městě Buča narazil na hladového huskyho, který se potuloval u zničených ruských tanků. "Okamžitě mezi námi vzniklo pouto," říká Němec, který psa pojmenoval Koda a udělal z něj hlavní tvář záchranářského spolku. V útulku u polských hranic má dnes 30 psů a 12 koček.
Německá organizace Koda's Mission zachraňuje opuštěná zvířata na Ukrajině | Video: Instagram/Koda's Mission

Yannick Böge v prvních dnech navštívil osvobozené město Buča, kde kromě mrtvých těl a opuštěných ruských tanků našel sedm hladových psů. Mezi nimi byl i Koda. "Běhal a skákal kolem nás. Byl tak hladový. Řekl jsem si, že ho tam nemůžu nechat," řekl dobrovolník pro server The Dodo.

Koda byl traumatizovaný válkou a chvíli trvalo, než přestal spát vsedě. "Byl pořád v pozoru. Bylo to roztomilé, ale také to ukazovalo, že se mu něco muselo stát. Snažil jsem se, aby dostával hodně pozornosti a lásky," dodává Yannick, od nějž se teď pes nehne ani na krok.

Čtyřnohý přítel Němce inspiroval k tomu, aby po něm pojmenoval spolek, který dnes v místech postižených válkou zachraňuje další opuštěná zvířata. Skupina dobrovolníků Koda Mission u polských hranic založila útulek, kde je dnes 30 psů a 12 koček.

V zemi navíc mají dalších 15 krmných stanic, kam pravidelně dovážejí jídlo a léky. Zvířata, která jsou zdravá a dokážou se o sebe postarat, dál žijí na ulicích. Yannick a dobrovolníci pro ně budují přístřešky a starají se o to, aby měla žrádlo. "Koda nám velmi pomáhá. Ukazuje se, že je skvělý otec pro opuštěná štěňata. Když si společně hrajeme, ostatní psi se k nám okamžitě sběhnou a chtějí si hrát taky," popisuje Yannick.

Cílem Koda Mission je opuštěným zvířatům sehnat nové majitele. Na svých stránkách se také snaží vybírat peníze na krmivo a zdravotní péči. "Tahle mise není jen o mně a Kodovi. Je o nás všech," dodává záchranář.

 

Právě se děje

Další zprávy