VIDEO Syn vyrazil rodičům dech: Tajně zhubl 60 kilo

11. 1. 2014 0:00
Mladý Američan dokázal za rok zhubnout téměř 60 kilo. Dietu navíc utajil před rodinou, která zažila o vánočních svátcích pořádný šok.
Lucas před a po hubnutí
Lucas před a po hubnutí | Foto: youtube

Pětadvacetiletý Lucas Irwin se začátkem loňského roku rozhodl se svými 136 kilogramy konečně zatočit a nasadil přísnou dietu. Rodičům o odtučňovací kúře nic neřekl, a protože žije od své rodiny daleko a obvykle jezdí domů tak dvakrát do roka, nikdo ani nepojal podezření, co se vlastně děje.

Lucas si každý den psal do deníku, co snědl, a hlídal si tak hladinu 1350 kalorií, které měl za celý den povolené. V jeho odhodlání mu také pomáhaly sociální sítě, kde hledal nejen podporu, ale i rady a tipy, jak si sestavit správný jídelníček.

Podívejte se, jak Lucas vyrazil rodičům dech!
Podívejte se, jak Lucas vyrazil rodičům dech! | Video:

V hubnutí mu pomohl i pravidelný pohyb, začal totiž chodit do práce osm kilometrů pěkně po svých.

Když pak přišel čas odjet na vánoční svátky za rodinou, nechal si šokující setkání s rodiči natočit na kameru. Otec i jeho nevlastní matka byli ohromeni. Místo buclatého syna totiž domů dorazil pohledný štíhlý mladík.

"Vypadal prostě fantasticky. Byl jsem ohromený víc než cokoli jiného. Ale uvnitř jsem jen zářil radostí. Byl jsem prostě … byl jsem v sedmém nebi," řekl pro NBC News Lucasův otec.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy