Na pokraji sil. Chlapec zvládl závod s postiženým bratrem

jaz
23. 7. 2014 8:00
Osmiletý chlapec z Ameriky chtěl, aby se triatlonu zúčastnil i jeho postižený bratr. Celý závod ho proto táhl na vozíku za sebou.
Noah s Lucasem
Noah s Lucasem | Foto: Alissa Aldrich / Facebook

Boise v Idaho – Noah Aldrich se před časem rozhodl účastnit mini-triatlonu, který organizovala mládežnická organizace YMCA. Jelikož jsou s šestiletým bratrem Lucasem nerozlučná dvojka, chtěl, aby se závodu zúčastnil i on. "Mají mezi sebou úžasné pouto. Jsou to nejlepší přátelé a dělají vše společně," řekla Today matka obou chlapců.

Nohah před závodem v Boise
Nohah před závodem v Boise | Foto: Alissa Aldrich / Facebook

Když byly Lucasovi tři měsíce, zjistili mu lékaři vzácnou mozkovou malformaci, která zapříčinila, že nemůže chodit ani mluvit.

Chlapci společně tráví každou možnou chvíli. Dívají se na kreslené filmy, chodí na procházky nebo vyjíždějí na kole. Na samotný závod ale musel Noah začít trénovat už tři měsíce před startem, aby získal potřebnou fyzičku.

Noah se svým bratrem
Noah se svým bratrem | Foto: Alissa Aldrich / Facebook

Noah svého bratra táhl připevněného na člunu, na kole a při běhu jej pak vezl na speciálním vozíku. Jak uvedla jejich matka, speciální vozík vážil přes 18 kilo, přičemž samotný Lucas váží o pět kilo více. Noah ale zvládl s bratrem uplavat celkem 200 metrů, ujet na kole necelých pět kilometrů a uběhnout zbylé dva kilometry. To vše při 35 stupních Celsia. Do cíle dorazili za 54 minut.

"Nemůže chodit, mluvit, ale je to nejšťastnější malý kluk a miluje kolem sebe lidi," řekla po závodě jeho matka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy