Bezdomovec rozdával u cesty svůj životopis. Všiml si jej Google i Netflix a teď má 200 nabídek

Magazín Magazín
30. 7. 2018 11:06
David Casarez přišel před rokem do Silicon Valley, aby zde založil vlastní technologickou firmu. Jeho plán však skončil neúspěchem, a protože mu došly peníze, ocitl se na ulici. Snu o kalifornské kariéře se však nevzdal a rozhodl se rozdávat životopisy u cesty. Mladíkův příběh sdílela na Twitteru jistá Jasmine Scofieldová a její příspěvek se dostal až k vedení Googlu, Netflixu či LinkedInu. Nakonec dostal 200 nabídek práce.
Místo zaslíbené technologiím - Silicon Valley.
Místo zaslíbené technologiím - Silicon Valley. | Foto: Nouhailler / Foter / CC BY-SA

Šestadvacetiletý David Casarez pocházející z Texasu pracoval jako webový designer. Když se mu zbortil sen o založení vlastní technologické společnosti v kalifornském Silicon Valley, ocitl se rázem bez práce, peněz i střechy nad hlavou.

Rok žil ve svém Fordu Transit, ten mu však před měsícem odebrala leasingová společnost, a Casarez se tak ocitl na lavičce v parku. Přesto to nevzdal a rozhodl se žádat o práci netypickým způsobem.

Vytiskl si životopis a s cedulí "Bezdomovec hladový po úspěchu. Vemte si můj životopis" se slušně oblečený postavil nedaleko dálnice u kalifornského Mountain View. Netrvalo dlouho a všimla si jej jistá Jasmine Scofieldová, která u něj zastavila a zeptala se na jeho příběh.

Podle životopisu totiž Casarez absolvoval v roce 2014 texaskou státní A&M Univerzitu v oboru Management informačních systémů. Po škole začal pracovat v automobilce General Motors, kde zůstal až do loňského září.

Přestože se mu sen ze Silicon Valley nesplnil, pracoval na volné noze a dál hledal uplatnění. "Nikdo nenabíral. Byl jsem v lednu na pohovoru v Applu, ale pozici nakonec obsadili z řad zaměstnanců," řekl Casarez deníku New York Post.

Scofieldovou mladík zaujal a jeho příběh sdílela na Twitteru. Během čtyřiadvaceti hodin byl její příspěvek sdílen více než 118 tisíckrát a Casarezovi přišly více než dvě stovky nabídek, mimo jiné z Googlu, Netflixu, LinkedInu, Pandory nebo Bitcoinu.com.

"Byla to chvíle, kdy jsem si řekl 'teď, nebo nikdy'. Chtěl jsem se dívat kupředu a být pozitivní v tom, jaká další příležitost mě čeká. Říkal jsem si, že tohle je poslední možnost. Pokud to nevyjde, vrátím se domů a vzdám se svého snu," popsal mladík nápad s rozdáváním životopisů u cesty. Že bude mít jeho nápad takový úspěch, nečekal.

Na vlnu reakcí na sociálních sítích ho upozornil někdejší spolužák z vysoké školy. 

"Podívejte se na jeho zkušenosti a kvalifikaci. Dokáže mě naštvat, když lidem nedochází, že ne všichni bezdomovci jsou závisláci. Může se to stát každému," napsala například jedna Američanka na svůj Twitter. 

"Stěhování do Silicon Valley je zdrcující, pokud nemáte peníze a etablovanou síť kontaktů. Zápasila jsem s tím stejně jako on, takže jsem věděla, že mu musím pomoct," nechala se slyšet Scofieldová, která pracuje v oblasti financí.

 

Právě se děje

Další zprávy