Babi, nekuř! Páťáci z Kunovic při výuce na dálku natočili poučné video o dýchání

Kreativně využili domácí výuku žáci Základní školy U Pálenice v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Společnými silami natočili a sestříhali video, na kterém popisují fungování dýchací soustavy.
Babi, ty už nekuř! Děti z 5. B natočily prezentaci o dýchací soustavě | Video: ZŠ U Pálenice v Kunovicích

Jedna z dívek zároveň vyzvala svou babičku, aby přestala kouřit. To teď doporučují i lékaři v iniciativě Daruj lůžko. Dle odhadu expertů následky kouření "stojí" systém tři tisíce lůžek převážně na interních a plicních odděleních.

Okres Uherské Hradiště patří při druhé vlně epidemie koronaviru mezi nejpostiženější v Česku. V regionu je aktuálně nejvíc nakažených na sto tisíc obyvatel.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy