"iPad, jako má Jíťa", vrtulník i světový mír. O co si dnešní děti píšou Ježíškovi

"iPad, jako má Jíťa", vrtulník i světový mír. O co si dnešní děti píšou Ježíškovi
Brzy se ukáže, jestli Ježíšek letos splnil všechna dětská přání. Ti nejmenší z rodiny dávali během prosince za okna své dopisy. Písmeny a obrázky vyjádřili to, co chtějí najít pod stromečky. Rodiče některé z dopisů poskytli i Aktuálně.cz. Například sedmiletá Vilma chce od Ježíška podpis a také různé druhy hraček, které vypsala na formát A4. "Sepsala to vcelku důkladně. Trochu jsem si oddechla, když mi vysvětlovala, že jí to Ježíšek stejně všechno nepřinese, ale ať má prý z čeho vybírat," říká její maminka. Vilma by si přála dům pro Barbie nebo panenky s pohyblivými klouby na koni.
Jonáš (9), Matěj (7) a Janek (5) svá přání sepsali do jednoho dopisu. Ježíškovy sympatie si chtěli získávat mimo jiné tím, že nakreslili jeho podobiznu. "Janek si představuje Ježíška jako ježka, Matěj jako sochu Svobody a Jonáš jako trpaslíka ze seriálu Krysáci," dodává jejich maminka, která chlapcům pomáhala s psaním dopisu. Přáli by si lego, koloběžku nebo housle.
Pětiletý Janek do obálky přidal i obrázek Betléma. Ježíšek je jako malý Superman, z Marie je sněhulák a otec Josef nejspíš není doma.
Stejně starý Adam by si přál mega garáž, lego a Rubikovu kostku. A také hru "Země - město, ať už se to píše jakkoli".
Foto: Aktuálně.cz
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
23. 12. 2022 13:11
Adventní čas vrcholí a už brzy se ukáže, jestli Ježíšek letos splnil všechna dětská přání. Ti nejmenší z rodiny dávali během prosince za okna své dopisy, kde písmeny a obrázky vyjádřili, co chtějí najít pod stromečky. Z jejich psaní je zřejmé, že děti dnes ovlivňují nejen reklamy a filmy, ale i válka na Ukrajině, spolužáci a hlavně internet.

Zatímco jedenáctiletý Daniel si přeje světový mír, jeho spolužačka prahne po "iPadu, jako má Jíťa". Dvanáctiletý Benjamin chce od Ježíška vrtulník, sedmiletá Vilma zase podpis a také různé druhy hraček, které vypsala na formát A4. "Sepsala to vcelku důkladně. Trochu jsem si oddechla, když mi vysvětlovala, že jí to Ježíšek stejně všechno nepřinese, ale ať má prý z čeho vybírat," říká maminka sedmileté dívky.

Mezi mladšími dětmi je nejpopulárnější lego. Děti do dopisu píšou i konkrétní sériová čísla, která si s rodiči našly na internetu. Některé děti k přání přidaly i obrázky dárků nebo Ježíškovu podobiznu. 

"Náš Janek si představuje Ježíška jako ježka, Matěj jako sochu Svobody a Jonáš jako trpaslíka ze seriálu Krysáci," popisuje maminka, která svým dětem s dopisem pomáhala.

Podívejte se na výběr z dětských přání, která rodiče poskytli deníku Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy