Policie na Novém Zélandu má vtipný a lidský Facebook, jen to přehání s fotkami pejsků

Magazín Magazín
13. 6. 2019 14:28
Novozélandská policie by měla šetřit s fotkami roztomilých pejsků a více informovat občany. Audit, který si policisté nechali v přepočtu za 150 tisíc korun zpracovat, označil jejich sociální sítě za vzorné.
Tolik štěňat na sociální sítě nepatří, tvrdí audit. Novozélandská police se ale brání tím, že veřejnost musí nějak přilákat.
Tolik štěňat na sociální sítě nepatří, tvrdí audit. Novozélandská police se ale brání tím, že veřejnost musí nějak přilákat. | Foto: New Zealand Police

Od vzniku populárního seriálu Komisař Rex, kde byli hlavními protagonisty kriminalista a německý ovčák, jako by policie po celém světě našla recept na to, jak přilákat pozornost veřejnosti ke své každodenní práci. 

Čtyřnozí mazlíčci umí zahrát na city občanů převážně v anglicky mluvících zemích, populární jsou například v Americe, kde odvážný čin psa budí pomalu větší emoce než chrabrost majitele. 

Podobnou strategii používá také policie na Novém Zélandu, kde svůj profil na sociálních sítích pravidelně obohacují fotkami roztomilých štěňat. Podle nedávného auditu to už ale přehnala, píše deník The Guardian. 

Audit v přepočtu za 150 tisíc korun, který si nechala vypracovat tamní policie, tvrdí, že strážníci pracují se sociálními sítěmi vzorně. Nebojí se humoru a lidskosti, se kterými píší o jednotlivých událostech. V minulosti přesto policie čelila velké kritice za sarkasmus, s kterým informovala o úmrtí devíti lidí při tragické nehodě. 

Audit policii doporučil, aby snížila počet fotek štěňat, které se na jejím Twitteru často objevují. Zvířátka by měla ideálně kombinovat se seriózními informacemi, které zvýší věrohodnost sociálních sítí i jich samotných.

Paul Halford, šéf novozélandské policie, řekl, že sociální sítě pomáhají strážníkům informovat lidi o nenadálých situacích a zvyšují i bezpečnost města. "Většina Novozélanďanů nemá s policií přímou interakci, většinu informací o tom, na čem policie právě pracuje, tak mají on-line," řekl Halford. 

Marketingová expertka Dee Madiganová se policie při auditu zastala, podle ní na sociálních sítích odvádí svou práci výtečně, včetně fotografií štěňat. "Lidé nebudou sledovat nudné profily, jsou na sociálních sítích proto, aby se informovali a bavili zároveň," dodává expertka.

Podívejte se také na video: Policejní pes Poncho předvedl, jak dokáže resuscitovat člověka. Video se stalo hitem

Policejní pes Poncho předvedl, jak dokáže resuscitovat člověka. Video se stalo hitem | Video: Policía de Madrid
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Michigan oficiálně potvrdil výsledek prezidentských voleb, Biden ve státě vyhrál s náskokem 154 tisíc hlasů

V americkém státě Michigan v pondělí oficiálně potvrdili výsledek prezidentských voleb. S náskokem 154.000 hlasů zde zvítězil demokratický kandidát Joe Biden, informovala dnes agentura AP. Velká americká média Bidena za vítěze v Michiganu označila už krátce po volbách ze 3. listopadu.

O takzvané certifikaci výsledku voleb rozhoduje v Michiganu komise, v níž zasedají dva demokraté a dva republikáni. Pro potvrzení výsledku dnes hlasovali tři její členové, jeden z republikánů se zdržel.

Agentura AP uvedla, že je oficiální vyhlášení výsledku prezidentských voleb v Michiganu, jednom z klíčových států pro vítězství, další ranou pro Donalda Trumpa. Současný prezident stále neuznal volební porážku a snaží se výsledek voleb zvrátit soudní cestou. Podle odhadů renomovaných amerických médií ale zvítězil v prezidentských volbách jasně bývalý viceprezident Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Polští odpůrci zákazu potratů znovu vyšli do ulic, byla zadržena fotografka

Polská policie v pondělí zadržela několik lidí, kteří ve Varšavě demonstrovali proti dalšímu zpřísnění restriktivního zákona o interrupcích. Mezi zadrženými byla i fotoreportérka, kterou policie později propustila. Informují o tom agentury a polská média.

Protestující na některých místech metropole blokovali dopravu, další demonstrovali před ministerstvem školství. Šéf resortu Przemyslaw Czarnek totiž podle nich pohrozil učitelům potrestáním za podporu demonstrací proti potratovému zákonu. Protestující před ministerstvem rozvinuli plakát s nápisem "Svobodné potraty, svobodné vzdělání" a požadovali ministrovu demisi. Někteří demonstrující se připoutali k bráně ministerstva, jedna žena se k ní podle agentury AP přilepila a policistům trvalo hodinu ji od brány oddělit. Poté ji odvezla sanitka.

Krátce po začátku protestu policie násilím odvedla některé lidi, včetně fotoreportérky Agaty Grzybowské, píše AP s tím, že je to poprvé, co polská policie během současných protestů proti zpřísnění potratového zákona zadržela novináře. Policie Grzybowskou později propustila. Podle agentury PAP si však před tím vyslechla obvinění z napadení policistů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Pospíšil v polské lize skóroval, Přikryl nahrál na čtyři góly

Čeští fotbalisté Martin Pospíšil a Tomáš Přikryl se podíleli na všech pěti brankách Jagiellonie Bialystok, která v 10. kole polské ligy zvítězila nad Plockem 5:2 a rázně ukončila sérii tří porážek. Pospíšil dal čtvrtý gól domácího celku, Přikryl na zbývající čtyři přihrál.

Třikrát se po jeho asistencích střelecky prosadil chorvatský útočník Jakov Puljič, hosté v druhém poločase pouze snižovali. Kapitán týmu Pospíšil dal první gól v sezoně, střelcům v polské lize vládne s osmi brankami český reprezentant Tomáš Pekhart z vedoucí Legie Varšava

Polská fotbalová liga - 10. kolo:

Gliwice - Gdaňsk 2:0, Bialystok - Plock 5:2 (gól domácích Pospíšil).

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

EU nabídla Bidenovi obnovu úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady ho pozval na mimořádný summit do Bruselu

Vrcholní představitelé Evropské unie nabídli nově zvolenému prezidentovi Spojených států Joeovi Bidenovi obnovení úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady Charles Michel jej v telefonickém rozhovoru pozval na mimořádný summit s šéfy států a vlád evropské sedmadvacítky. Budoucí šéf Bílého domu také poprvé telefonoval i s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

"Během telefonátu předseda Michel navrhl obnovit silnou transatlantickou alianci založenou na společných zájmech a sdílených hodnotách," stojí v prohlášení, které vydal úřad předsedy Evropské rady. Michel podle něj přivítal Bidenovu oddanost americkým spojencům a podporu evropské spolupráce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy