Cyklistický král Sagan. Podívejte se na kouzelnické kousky na kole, kvůli kterým ho fanoušci milují

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
16. 10. 2016 17:10
Neuvěřitelné! Slovák Peter Sagan uhájil v Kataru titul mistra světa. Ve spurtu přitom porazil sprintery světové extratřídy - Marka Cavendishe a Toma Boonena. Zůstává tak králem světové cyklistiky. Jeho pověst u fanoušků však nevychází jen z jeho fenomenálních sportovních výsledků. Proč ho lidé tolik zbožňují a bývalé cyklistické hvězdy chválí?
Peter Sagan: wheelie v cíli
Peter Sagan: wheelie v cíli | Foto: Youtube

Podle bývalého skvělého profesionálního cyklisty Claudia Chiappucciho je vysvětlení jednoduché. “Je to osamocený příklad cyklistického nadšení, vervy a charismatu v jinak nudném a monotónním moři jezdců,” říká.

Pojďte se podívat, proč bude brát největší peníze v cyklistickém pelotonu (jak to o něm tvrdí jeho bývalý zaměstnavatel Oleg Tiňkov). Umí totiž bavit fanoušky jako málokdo jiný.

Peter Sagan (v duhovém dresu) hraje fotbal na kole s Vittoriem Brumottim | Video: Tinkoff Team / Youtube

1) Fotbal na kole 

Video, které pořídil tým Tinkoff, zachycuje fotbalové utkání (nebo spíše kolovou) ve kterém se utkal Peter Sagan a Ital Vittorio Brumotti.

2) Rozpačitý kosmonaut

Pár záběrů z natáčení reklamy. Co na tom, že se Saganovi stále sklápí štít helmy a nemůže skoro ani promluvit.

Peter Sagan hraje kosmonauta | Video: Peter Sagan Official / Youtube

3) Když triky nevyjdou

Wheelie, tedy jízda po zadním kole na silničním závodním bicyklu je Saganův parádní kousek. Často ho předvede i během závodu. Na tomto videu to nevyšlo, složil  se k zemi před davy diváků, ale nedělal si z toho hlavu.

Peter Sagan předváděl fanouškům jízdu po zadním kole, ale nějak se to zvrtlo. | Video: Youtube

4. Čepice pro soupeře 

Svého soupeře Rohana Dennise vyvedl z míry, když mu v přímém přenosu posadil na hlavu čepici s velkým logem svého týmu.

5. Parkování na střeše

Takto Peter Sagan před kamerou předváděl, jak se dá uložit kolo na střechu auta, aniž byste ho museli namáhavě zvedat do výšky.

Video: Youtube

6. Na golfu 

Do hry se pustil s týmovým kolegou Vittoriem Brumottim. Co asi říkal správce hřiště na ty hluboké rýhy na greenu, způsobené galuskami?

Peter Sagan (žlutozelená přilba) hraje golf na silničním kole, jeho soupeřem je opět Vittorio Brumotti. | Video: Tinkoff Team / Youtube

7. Wheelie v cíli 

Na Tour de California předvedl k velkému potěšení fanoušků tuto nekonečnou jízdu po zadním kole (takzvané wheelie).

Oslavy v cíli Tour of California | Video: Youtube

Co tím vším chcme říct? Claudio Chiapucci má prostě pravdu. Sagan se cyklistikou baví, patří k nejzábavnějším jezdcům a proto ho fanoušci chtějí vidět raději než přesně propočítanou týmovou taktiku mnoha jeho kolegů z profesionálního pelotonu. Pro reklamu je to chlapík k nezaplacení.

 

Právě se děje

Další zprávy