15 kol, která posouvají hranice. Jsou stále online, hlásí nehodu nebo váží jen sedm kilogramů

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
1. 10. 2016 0:05
Světy cyklistiky a automobilů se stále sbližují, alespoň pokud jde o moderní techniku. Kola už umí být stejně jako auta neustále online, k nehodě volají sama pomoc, a jedna z kategorií elektrokol se dokonce nazývá SUV. Jsou to stejné masivní městské stroje se schopností jet v mírnějším terénu jako u automobilů.

Odborná porota největšího cyklistického veletrhu v Evropě, kterým je Eurobike v německém Friedrichshafenu, vybrala a ocenila patnáct bicyklů, které nějakým způsobem posunují hranice, ať už jde o techniku, nebo třeba design.

Už výběr naznačuje, co dnes hýbe cyklistickým světem. Ve vítězné patnáctce je šest elektrokol, stejný počet horských kol a po jednom krosovém, silničním a speciálním bicyklu. Ovšem právě silniční časovkářský speciál Parlee TTiR a krosový gravelbike 3T Cycling Exploro získaly nejvyšší ocenění – zlatou medaili Eurobiku.

V grafice si můžete prohlédnout, které inovace porota ocenila a proč.

Eurobike: oceněná kola
Eurobike: oceněná kola | Foto: Eurobike

Riese und Müller Delite GT touring: cyklistické SUV

Kategorie: elektrokola

Už i u bicyklů začíná být populární kategorie SUV, známá ze světa aut (tam jde o mohutné vozy určené i do lehčího terénu). Porotu zaujalo toto elektrokolo výkonem a dojezdem. Oba parametry patří k nejlepším ve třídě prémiových SUV bicyklů. Kolo používá inovativní koncept duálních baterií od firmy Bosch. “Skvělé cestovní kolo na dlouhé vzdálenosti s podařeným designem,” zní hodnocení poroty.

 

Právě se děje

Další zprávy