Odešel pan cestovatel, je to obrovský šok, vzpomínají na Stingla čeští dobrodruzi

mdan ČTK mdan, ČTK
13. 5. 2020 15:59
Ve středu obletěla Česko zpráva, že ve věku 89 let zemřel slavný spisovatel, etnograf a cestovatel Miloslav Stingl. Procestoval 150 zemí světa, mezi jeho oblíbená témata a regiony patřily Oceánie a Latinská Amerika. Ze svých cest vytěžil materiál pro mnoho cestopisných televizních dokumentů a více než 40 knih. Podívejte se, jak na něj vzpomínají někteří čeští cestovatelé a dobrodruzi.

Rudolf Švaříček

Český cestovatel, dobrodruh a jednatel cestovní kanceláře Livingstone Rudolf Švaříček připomněl, že Miloslav Stingl byl vždy pozitivní a v každé situaci vtipný. "Odešel velký cestovatelský guru, od kterého jsme se měli ještě hodně učit…" dodal. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy