Odešel pan cestovatel, je to obrovský šok, vzpomínají na Stingla čeští dobrodruzi

mdan ČTK mdan, ČTK
13. 5. 2020 15:59
Ve středu obletěla Česko zpráva, že ve věku 89 let zemřel slavný spisovatel, etnograf a cestovatel Miloslav Stingl. Procestoval 150 zemí světa, mezi jeho oblíbená témata a regiony patřily Oceánie a Latinská Amerika. Ze svých cest vytěžil materiál pro mnoho cestopisných televizních dokumentů a více než 40 knih. Podívejte se, jak na něj vzpomínají někteří čeští cestovatelé a dobrodruzi.
Český spisovatel a cestovatel Miloslav Stingl na lodi s polským cestovatelem Leonidem Teligou na Tahiti. (nedatováno)
Český spisovatel a cestovatel Miloslav Stingl na lodi s polským cestovatelem Leonidem Teligou na Tahiti. (nedatováno) | Foto: ČTK

CzechTourism

"S velkou úctou a vděčností vzpomínáme na Miloslava Stingla, jedinečného cestovatele i člověka, jehož jména bylo provázáno s celým mezinárodním  festivalem filmů s cestovatelskou tematikou Tourfilm. Upřímnou soustrast celé rodině a děkujeme za všechno, co pro cestování a cestovní ruch během svého života učinil. Říci, že byl Miroslav Stingl "V.I.P. hostem" Tourfilmu nevystihuje podstatu toho, co pro něj představoval, byl spíše jeho duchovním otcem, který jej pomáhal spoluutvářet," uvedla za CzechTourism Michaela Klofcová, někdejší organizátorka filmového festivalu s cestovatelskou tematikou. 

 

Právě se děje

Další zprávy