Treky, koupání i krásná příroda. Kus ráje u Zugspitze, který turisté ještě neobjevili

Podívejte se, co všechno se dá zažít a objevit na tyrolské straně hory Zugspitze.
K jezeru Blindsee dojedete z Prahy za odpoledne autem, je to zhruba 500 kilometrů, z Brna pak o 200 víc.
Místní vrcholky nabízejí krásné výhledy na Alpy. Kotlina s pastvinami v Lechtalských Alpách, jíž vévodí šedivá masa nejvyšší německé hory Zugspitze (2962 metrů), patří mezi nejzajímavější krajiny v Tyrolsku.
Středisko Ehrwald, krčící se ve stínu Zugspitze, obklopuje řada podobně rozeklaných hor. Městečko s venkovskou atmosférou je dobrou základnou pro řadu outdoorových aktivit. Právě odtud vedla první lanovka na vrchol Zugspitze.
Pokud míříte na Zugspitze, určitě vyzkoušejte jízdu lanovkou, z níž budete mít nádherný výhled na celou krajinu. Spodní stanici najdete v Obermoosu, pět kilometrů severovýchodně od Ehrwaldu.
Foto: Österreich Werbung
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
25. 7. 2019 11:21
Turisté tento region na tyrolské straně hory Zugspitze zatím ve velkém neobjevili. Přitom zejména pro fanoušky vysokohorské turistiky a horských kol má stovky značených tras, moderní singltreky, průzračná jezera nebo tematické stezky pro rodiny. Už více než 200 let tu navíc v červnu na hřebenech a svazích kopců vzplanou ohně, které oslavují jednu zvláštní přísahu. Podívejte se, co všechno se tu dá zažít a objevit
 

Právě se děje

před 27 minutami

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy