Treky, koupání i krásná příroda. Kus ráje u Zugspitze, který turisté ještě neobjevili

Podívejte se, co všechno se dá zažít a objevit na tyrolské straně hory Zugspitze.
K jezeru Blindsee dojedete z Prahy za odpoledne autem, je to zhruba 500 kilometrů, z Brna pak o 200 víc.
Místní vrcholky nabízejí krásné výhledy na Alpy. Kotlina s pastvinami v Lechtalských Alpách, jíž vévodí šedivá masa nejvyšší německé hory Zugspitze (2962 metrů), patří mezi nejzajímavější krajiny v Tyrolsku.
Středisko Ehrwald, krčící se ve stínu Zugspitze, obklopuje řada podobně rozeklaných hor. Městečko s venkovskou atmosférou je dobrou základnou pro řadu outdoorových aktivit. Právě odtud vedla první lanovka na vrchol Zugspitze.
Pokud míříte na Zugspitze, určitě vyzkoušejte jízdu lanovkou, z níž budete mít nádherný výhled na celou krajinu. Spodní stanici najdete v Obermoosu, pět kilometrů severovýchodně od Ehrwaldu.
Foto: Österreich Werbung
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
25. 7. 2019 11:21
Turisté tento region na tyrolské straně hory Zugspitze zatím ve velkém neobjevili. Přitom zejména pro fanoušky vysokohorské turistiky a horských kol má stovky značených tras, moderní singltreky, průzračná jezera nebo tematické stezky pro rodiny. Už více než 200 let tu navíc v červnu na hřebenech a svazích kopců vzplanou ohně, které oslavují jednu zvláštní přísahu. Podívejte se, co všechno se tu dá zažít a objevit
 

Právě se děje

před 44 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy