Vyměňte moře za jezero. Achensee nabízí pohádková zákoutí i adrenalinovou dovolenou

Největší jezero Tyrolska obklopují dvoutisícové vrcholky a v létě nabízí řadu aktivit pro adrenalinové nadšence i pro pohodovou dovolenou.
Jezero Achensee se rozprostírá mezi pohořími Karwendel a Rofan v Tyrolsku, zhruba 48 kilometrů od Innsbrucku. Pro jeho polohu se mu přezdívá rakouský fjord.
Na své si zde přijdou milovníci vysokohorské turistiky či lezení.
Do vyšších nadmořských výšek se dá dostat také lanovkami a od nich pak pokračovat pěšky. V oblasti se nabízí také speciální výstupy na vrcholek Sonnjoch (2457 metrů nad mořem) nebo na Montscheinspitze (2106 metrů nad mořem).
Achensee je ideální pro dovolenou na čerstvém vzduchu nedaleko od Česka. Teplota vody tohoto ledovcového jezera dosahuje v létě maximálně 22 stupňů Celsia, během parného léta je tak příjemně osvěžující.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
18. 7. 2019 14:20
Největší jezero Tyrolska se nachází na západě země, z Prahy k němu dojedete autem za pět a půl hodiny. Obklopují ho dvoutisícové vrcholky a v létě je skvělou alternativou pro ty, kteří místo tropických veder preferují pestrou dovolenou. Jezero má devět kilometrů na délku a obklopují ho tři obce - Achenkirch, Maurach a Pertisau. Pro jeho polohu mezi horami se mu přezdívá rakouský fjord. Podívejte se na snímky od Achensee, které vás přesvědčí o tom, vyměnit známé evropské pláže za klidnější pobyt v Tyrolsku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy