Vyměňte moře za jezero. Achensee nabízí pohádková zákoutí i adrenalinovou dovolenou

Největší jezero Tyrolska obklopují dvoutisícové vrcholky a v létě nabízí řadu aktivit pro adrenalinové nadšence i pro pohodovou dovolenou.
Jezero Achensee se rozprostírá mezi pohořími Karwendel a Rofan v Tyrolsku, zhruba 48 kilometrů od Innsbrucku. Pro jeho polohu se mu přezdívá rakouský fjord.
Na své si zde přijdou milovníci vysokohorské turistiky či lezení.
Do vyšších nadmořských výšek se dá dostat také lanovkami a od nich pak pokračovat pěšky. V oblasti se nabízí také speciální výstupy na vrcholek Sonnjoch (2457 metrů nad mořem) nebo na Montscheinspitze (2106 metrů nad mořem).
Achensee je ideální pro dovolenou na čerstvém vzduchu nedaleko od Česka. Teplota vody tohoto ledovcového jezera dosahuje v létě maximálně 22 stupňů Celsia, během parného léta je tak příjemně osvěžující.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
18. 7. 2019 14:20
Největší jezero Tyrolska se nachází na západě země, z Prahy k němu dojedete autem za pět a půl hodiny. Obklopují ho dvoutisícové vrcholky a v létě je skvělou alternativou pro ty, kteří místo tropických veder preferují pestrou dovolenou. Jezero má devět kilometrů na délku a obklopují ho tři obce - Achenkirch, Maurach a Pertisau. Pro jeho polohu mezi horami se mu přezdívá rakouský fjord. Podívejte se na snímky od Achensee, které vás přesvědčí o tom, vyměnit známé evropské pláže za klidnější pobyt v Tyrolsku.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy