Vyměňte moře za jezero. Achensee nabízí pohádková zákoutí i adrenalinovou dovolenou

Největší jezero Tyrolska obklopují dvoutisícové vrcholky a v létě nabízí řadu aktivit pro adrenalinové nadšence i pro pohodovou dovolenou.
Jezero Achensee se rozprostírá mezi pohořími Karwendel a Rofan v Tyrolsku, zhruba 48 kilometrů od Innsbrucku. Pro jeho polohu se mu přezdívá rakouský fjord.
Na své si zde přijdou milovníci vysokohorské turistiky či lezení.
Do vyšších nadmořských výšek se dá dostat také lanovkami a od nich pak pokračovat pěšky. V oblasti se nabízí také speciální výstupy na vrcholek Sonnjoch (2457 metrů nad mořem) nebo na Montscheinspitze (2106 metrů nad mořem).
Achensee je ideální pro dovolenou na čerstvém vzduchu nedaleko od Česka. Teplota vody tohoto ledovcového jezera dosahuje v létě maximálně 22 stupňů Celsia, během parného léta je tak příjemně osvěžující.
Foto: Shutterstock
Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce Článek připraven ve spolupráci
18. 7. 2019 14:20
Největší jezero Tyrolska se nachází na západě země, z Prahy k němu dojedete autem za pět a půl hodiny. Obklopují ho dvoutisícové vrcholky a v létě je skvělou alternativou pro ty, kteří místo tropických veder preferují pestrou dovolenou. Jezero má devět kilometrů na délku a obklopují ho tři obce - Achenkirch, Maurach a Pertisau. Pro jeho polohu mezi horami se mu přezdívá rakouský fjord. Podívejte se na snímky od Achensee, které vás přesvědčí o tom, vyměnit známé evropské pláže za klidnější pobyt v Tyrolsku.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Bolivijský prezident Morales věří, že mandát obhájil v nedělním prvním kole voleb. Volební soud ale přestal zveřejňovat výsledky sčítání

Bolivijský prezident Evo Morales, který stojí v čele země už téměř 14 let, vyhrál první kolo nedělních prezidentských voleb. Podle předběžných výsledků, které po sečtení zhruba 84 procent hlasů oznámil volební soud, ale nezískal přes padesát procent hlasů, ani nezvítězil s desetiprocentním náskokem. Pokud se tyto výsledky potvrdí, bude se 15. prosince poprvé v této zemi konat druhé kolo prezidentských voleb. Podle pozorovatelů Organizace amerických států (OAS) ale volební soud už několik hodin nezveřejňuje další sčítání výsledků.

Podle dosud zveřejněných výsledků získal Morales 45,3 procenta hlasů a jeho největší soupeř Carlos Mesa 38,2 procenta hlasů. A zatímco Mesa po zveřejnění těchto výsledků už vyzval ostatní opoziční kandidáty, aby ho podpořili ve druhém kole, Morales prohlásil, že druhé kolo nebude, protože "věří v sílu venkova". Zatím totiž nebyly sečteny všechny výsledky z venkovských oblastí, kde má nynější prezident více příznivců než Mesa.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Provoz na lince metra A byl před sedmou hodinou znovu obnoven

Vyplývá to z informací na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. Metro v pondělí ráno krátce nejezdilo mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař kvůli srážce soupravy s člověkem. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy