Nejhezčí plovárny v Česku. Podívejte se, kam o víkendu vyrazit za koupáním

mdan mdan
Aktualizováno 27. 7. 2019 12:12
Trend českých plováren se datuje do začátku 20. století, kdy byly zakládány jedny z nejstarších koupališť v Česku. Například volyňská plovárna je již přes deset let kulturní památkou. Městské lázně v Mšeně u Mělníka se pyšní povedenou rekonstrukcí ve stylu art deco a oblíbené jsou i sluneční lázně Dachova u Hořic. Zde se mimo jiné natáčel i snímek Eliška má ráda divočinu. A pokud si potrpíte na výhledy, rozhodně byste neměli minout brněnské koupaliště na Kraví hoře. Vybrali jsme zajímavá koupaliště po celé České republice, podívejte se.
Sluneční lázně Dachova, Hořice
Sluneční lázně Dachova, Hořice | Foto: ČTK

Dachova u Hořic

Sluneční lázně v lese severně od Hořic vznikly ve 20. letech 20. století na místě bývalého dachovského rybníka. Koupaliště je napájeno lesním pramenem. Hlavní zdobená budova byla zrenovovaná dle původní předlohy, nachází se zde dřevěné kabinky, skokánek, písečná pláž i dřevěný ostrůvek uprostřed hladiny. K dispozici jsou i hřiště na volejbal nebo fotbal.

Zajímavostí je, že se zde natáčel snímek Eliška má ráda divočinu od Otakára Schmidta. V sezoně bývají sluneční lázně s koupáním otevřeny od 10 do 19 hodin. Celodenní vstupné vychází na 40 korun pro dospělého a 20 korun pro děti do 15 let.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy