Nejhezčí plovárny v Česku. Podívejte se, kam o víkendu vyrazit za koupáním

mdan mdan
Aktualizováno 10. 6. 2022 21:00
Vybrali jsme pro vás zajímavá koupaliště po celé České republice, díky kterým může být vítané ochlazení i nevšedním estetickým zážitkem. Podívejte se na ty nejkrásnější plovárny. Některé z nich, například volyňská, jsou kulturními památkami, jiné posloužily jako kulisy natáčení slavných filmových hitů.
Sluneční lázně Dachova, Hořice
Sluneční lázně Dachova, Hořice | Foto: ČTK

Dachova u Hořic

Sluneční lázně v lese severně od Hořic vznikly ve 20. letech 20. století na místě bývalého dachovského rybníka. Koupaliště je napájeno lesním pramenem. Hlavní zdobená budova byla zrenovovaná dle původní předlohy, nachází se zde dřevěné kabinky, skokánek, písečná pláž i dřevěný ostrůvek uprostřed hladiny. K dispozici jsou i hřiště na volejbal nebo fotbal.

Zajímavostí je, že se zde natáčel snímek Eliška má ráda divočinu od Otakára Schmidta. V sezoně bývají sluneční lázně s koupáním otevřeny od 10 do 20 hodin. Celodenní vstupné vychází na 60 korun pro dospělého a 40 korun pro děti do 15 let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Lobbista Roman Janoušek požádal o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává trest 4,5 roku za sražení ženy autem. Uvedla to Česká televize

Zdroj: ČTK
Další zprávy