Nejhezčí plovárny v Česku. Podívejte se, kam o víkendu vyrazit za koupáním

mdan mdan
Aktualizováno 27. 7. 2019 12:12
Trend českých plováren se datuje do začátku 20. století, kdy byly zakládány jedny z nejstarších koupališť v Česku. Například volyňská plovárna je již přes deset let kulturní památkou. Městské lázně v Mšeně u Mělníka se pyšní povedenou rekonstrukcí ve stylu art deco a oblíbené jsou i sluneční lázně Dachova u Hořic. Zde se mimo jiné natáčel i snímek Eliška má ráda divočinu. A pokud si potrpíte na výhledy, rozhodně byste neměli minout brněnské koupaliště na Kraví hoře. Vybrali jsme zajímavá koupaliště po celé České republice, podívejte se.
Sluneční lázně Dachova, Hořice
Sluneční lázně Dachova, Hořice | Foto: ČTK

Dachova u Hořic

Sluneční lázně v lese severně od Hořic vznikly ve 20. letech 20. století na místě bývalého dachovského rybníka. Koupaliště je napájeno lesním pramenem. Hlavní zdobená budova byla zrenovovaná dle původní předlohy, nachází se zde dřevěné kabinky, skokánek, písečná pláž i dřevěný ostrůvek uprostřed hladiny. K dispozici jsou i hřiště na volejbal nebo fotbal.

Zajímavostí je, že se zde natáčel snímek Eliška má ráda divočinu od Otakára Schmidta. V sezoně bývají sluneční lázně s koupáním otevřeny od 10 do 19 hodin. Celodenní vstupné vychází na 40 korun pro dospělého a 20 korun pro děti do 15 let.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Bolivijský prezident Morales věří, že mandát obhájil v nedělním prvním kole voleb. Volební soud ale přestal zveřejňovat výsledky sčítání

Bolivijský prezident Evo Morales, který stojí v čele země už téměř 14 let, vyhrál první kolo nedělních prezidentských voleb. Podle předběžných výsledků, které po sečtení zhruba 84 procent hlasů oznámil volební soud, ale nezískal přes padesát procent hlasů, ani nezvítězil s desetiprocentním náskokem. Pokud se tyto výsledky potvrdí, bude se 15. prosince poprvé v této zemi konat druhé kolo prezidentských voleb. Podle pozorovatelů Organizace amerických států (OAS) ale volební soud už několik hodin nezveřejňuje další sčítání výsledků.

Podle dosud zveřejněných výsledků získal Morales 45,3 procenta hlasů a jeho největší soupeř Carlos Mesa 38,2 procenta hlasů. A zatímco Mesa po zveřejnění těchto výsledků už vyzval ostatní opoziční kandidáty, aby ho podpořili ve druhém kole, Morales prohlásil, že druhé kolo nebude, protože "věří v sílu venkova". Zatím totiž nebyly sečteny všechny výsledky z venkovských oblastí, kde má nynější prezident více příznivců než Mesa.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Provoz na lince metra A byl před sedmou hodinou znovu obnoven

Vyplývá to z informací na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. Metro v pondělí ráno krátce nejezdilo mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař kvůli srážce soupravy s člověkem. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy