Foto: Na těchto plážích plavky nepotřebujete. Nudisté mají svůj kout v Řecku i JAR

Záběr na nudistickou pláž Mpenjati v Jihoafrické republice.
Nejslavnější nudistická pláž ve Spojených státech Haulover Beach Park přitáhne podle CNN každý rok 1,3 milionu nahých návštěvníků. Příchozí si zde mohou půjčit deštník, lehátko a na jejich bezpečnost dohlíží plavčíci.
Německá nudistická pláž Buhne 16 na pobřeží Severního moře je spíše pro otužilejší jedince. Průměrná letní teplota zde totiž dosahuje pouhých 17 stupňů Celsia. Buhne 16 byla vůbec první nudistickou pláži v Německu a stále patří k nejpopulárnějším v zemi.
Nudistická pláž ve Vancouveru Wreck Beach zase patří k nejdelším na světě. Měří téměř osm kilometrů a nachází se coby kamenem dohodil od University of British Columbia. Pláž lemují jehličnaté stromy a v dáli se tyčí zasněžené vrcholky hor. Pravidelně se zde pořádá také nahý běh na pět kilometrů.
Karibská pláž Anse de Grande Saline na ostrově Svatého Bartoloměje patří k jedněm z mála, kde je oficiálně dovoleno opalovat se bez plavek. Stejně jako na mnoha dalších místech ani zde není k dispozici žádné zázemí. V pěší vzdálenosti je však špičková restaurace, kde ale na rozdíl od rezortu Cap d'Agde v pevninské Francii, nejsou nazí návštěvníci vítáni.
Foto: Profimedia.cz
Magazín Magazín
15. 9. 2018 13:05
Nudistické pláže fungují již od konce 19. století. Poprvé o nahém plavání v přírodě nedaleko New Jersey básnil Američan Walt Whitman. Nahé slunění a plavání se poté během první poloviny 20. století rozšířilo dále do světa. Největší rozmach zažilo během 60. let 20. století. Dnes existují nejen nudistické kempy, či pláže, ale také části městských parků. A počet vyznavačů trávení volného času bez plavek každým rokem narůstá. Server CNN nedávno přinesl výběr patnácti nejlepších nudistických pláží ve světě. Tohle jsou některé z nich.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Kim v dopise pozval Trumpa na návštěvu Pchjong-jangu, píše jihokorejský deník

Severokorejský vůdce pozval v srpnovém dopise amerického prezidenta Donalda Trumpa na návštěvu Pchjong-jangu. S odvoláním na diplomatické zdroje o tom v pondělí informoval jihokorejský deník Čungang ilbo. Dopis byl již druhým, který Trump obdržel během srpna. Severní Korea nedávno uvedla, že je ochotna koncem září obnovit rozhovory se Spojenými státy o odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova. Chvíli poté ale při testu vypálila projektily z dalekonosného raketometu. Bílý dům ani severokorejské úřady zatím tyto informace nijak nekomentovaly.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Bouře Humberto v Atlantiku zesílila na hurikán prvního stupně

V příštích 48 hodinách by měla bouře dále posilovat, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Nyní se hurikán nachází asi 1260 kilometrů západně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters. Pohybuje se severovýchodním směrem rychlostí pět kilometrů za hodinu. 

Americký úřad v souvislosti s bouří vydal varování před takzvanými zpětnými mořskými proudy, které jsou velkým rizikem pro plavce a které může hurikán přinést do oblasti severozápadních Baham i na jihovýchodní americké pobřeží od Floridy po Severní Karolínu.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Vláda bude za přítomnosti Zemana schvalovat rozpočet, počítá se schodkem 40 miliard

Ministři v pondělí odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana projednají návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. V pátek se koalice dohodla na růstu mezd ve veřejné sféře, růst o 1500 korun v tarifech a zrušení nejnižší tarifní tabulky by ještě dopoledne měli zástupci vlády projednat ve Strakově akademii s odbory a zaměstnanci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy