Foto: Na těchto plážích plavky nepotřebujete. Nudisté mají svůj kout v Řecku i JAR

Záběr na nudistickou pláž Mpenjati v Jihoafrické republice.
Nejslavnější nudistická pláž ve Spojených státech Haulover Beach Park přitáhne podle CNN každý rok 1,3 milionu nahých návštěvníků. Příchozí si zde mohou půjčit deštník, lehátko a na jejich bezpečnost dohlíží plavčíci.
Německá nudistická pláž Buhne 16 na pobřeží Severního moře je spíše pro otužilejší jedince. Průměrná letní teplota zde totiž dosahuje pouhých 17 stupňů Celsia. Buhne 16 byla vůbec první nudistickou pláži v Německu a stále patří k nejpopulárnějším v zemi.
Nudistická pláž ve Vancouveru Wreck Beach zase patří k nejdelším na světě. Měří téměř osm kilometrů a nachází se coby kamenem dohodil od University of British Columbia. Pláž lemují jehličnaté stromy a v dáli se tyčí zasněžené vrcholky hor. Pravidelně se zde pořádá také nahý běh na pět kilometrů.
Karibská pláž Anse de Grande Saline na ostrově Svatého Bartoloměje patří k jedněm z mála, kde je oficiálně dovoleno opalovat se bez plavek. Stejně jako na mnoha dalších místech ani zde není k dispozici žádné zázemí. V pěší vzdálenosti je však špičková restaurace, kde ale na rozdíl od rezortu Cap d'Agde v pevninské Francii, nejsou nazí návštěvníci vítáni.
Foto: Profimedia.cz
Magazín Magazín
15. 9. 2018 13:05
Nudistické pláže fungují již od konce 19. století. Poprvé o nahém plavání v přírodě nedaleko New Jersey básnil Američan Walt Whitman. Nahé slunění a plavání se poté během první poloviny 20. století rozšířilo dále do světa. Největší rozmach zažilo během 60. let 20. století. Dnes existují nejen nudistické kempy, či pláže, ale také části městských parků. A počet vyznavačů trávení volného času bez plavek každým rokem narůstá. Server CNN nedávno přinesl výběr patnácti nejlepších nudistických pláží ve světě. Tohle jsou některé z nich.
 

Právě se děje

Další zprávy