Bratislava není jen UFO a hrad. Máme tipy, kam zajít na nejlepší kávu či knedlíky

mdan mdan
17. 5. 2019 11:17
Hokejový šampionát na Slovensku je v plném proudu a fanoušci zaplnili Košice i Bratislavu. Hlavní město Slovenska má ale co nabídnout i mimo stadion. Ať už jsou to krásné výhledy, malebná plavba po Dunaji, nebo návštěva UFO. A co teprve pořádná italská zmrzlina nebo domácí pařené knedlíky. Od ruchu metropole si lze zajet odpočinout do údolí říčky Vydrice a oslavit vítězství oblíbeného týmu třeba do KC Dunaj nebo někdejší trafostanice. Podívejte se na další tipy, co vidět v Bratislavě.

UFO

Kdo nenavštíví dominantu slovenského hlavního města na visutém mostu SNP (Slovenského národního povstání), jako by v Bratislavě nebyl. Stavba o výšce 95 metrů byla otevřena v roce 1972 a ve své době patřila mezi unikátní architektonické počiny. 

Na vrcholku mostu přes Dunaj se nachází luxusní restaurace s ohromným výhledem a gurmánským jídelním lístkem. Otevřeno je denně od 10 do 23 hodin a vstupné vychází na 7,4 eura. Hosté restaurace mají vstupné zdarma. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy