Lidé s ošklivým vánočním svetrem mohou na palubu letadel amerických aerolinek dřív než ostatní

Magazín Magazín
15. 12. 2017 7:25
V pátek se koná Národní den ošklivých vánočních svetrů. Při této příležitosti nabízí americké aerolinky pro své cestující netradiční benefit. Kromě toho, že se cestující v nevkusných vánočních svetrech mohou dříve usadit, aerolinky v průběhu nastupování do letadla budou také hrát vánoční písničky.
Národní den ošklivých vánočních svetrů připadá na 15. prosinec.
Národní den ošklivých vánočních svetrů připadá na 15. prosinec. | Foto: Shutterstock

Dobrá zpráva pro všechny, kteří mají rádi nevkusné vánoční svetry. Aljašské aerolinky se rozhodly, že ti, kteří letí s ošklivým vánočním svetrem na sobě, mohou do letadla nastoupit dříve než ostatní.

Aerolinie to umožní u příležitosti Národního dne ošklivých vánočních svetrů (National Ugly Christmas Sweater Day), který se koná v pátek 15. prosince, informoval server Travel and Leisure.

Neopakovatelná nabídka se týká letů Alaska Airlines, Virgin America a Horizon Air. Kromě toho, že cestující v nevkusných vánočních svetrech se mohou dříve usadit, aerolinky v průběhu nastupování do letadla budou také hrát vánoční písničky.

"Cestování během prázdnin může být stresující, obzvláště pak pro ty, kteří necestují často," zdůvodnila Natalie Bowmanová, ředitelka marketingu a propagace u Alaska Airlines.

Aerolinky také povzbudily cestující, aby nezapomněli sdílet své fotky v ošklivých svetrech na palubě letadla prostřednictvím sociálních sítí.

Americké aerolinky předpokládají, že mezi 15. prosincem a 4. lednem absolvuje vnitrostátní lety v rámci Spojených států amerických 51 milionů pasažérů.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy