Češku lynčují na Facebooku. Pózuje totiž se zabitými zvířaty

jaz
5. 3. 2015 14:40
Mladá Češka se proslavila netradičním koníčkem. Pravidelně jezdí do Afriky, kde loví vzácnou zvěř, a své trofeje poté vystavuje na sociální síti.
Foto: Facebook

Praha – Michaela Fialová z Litoměřic je nadšenou lovkyní. Za lovem jezdí do Afriky, s trofejemi se poté nechá fotit a snímky vystavuje na Facebooku. Netrvalo dlouho a kontroverzních fotek si všimla světová i domácí média. Proti mladé Češce teď vznikají petice, sama Michaela si ale svůj netradiční koníček hájí.

"Myslíte si, že nechávám maso v buši? Jsou dva hlavní důvody, proč lovit! Zaprvé zvířata mají právo prožít život v přírodě, a ne v kleci jen kvůli vaší lenosti! Zadruhé lov v Africe přináší benefity místním lidem a má prokazatelný vliv na růst populace zvířat," obhajovala své počínání na sociální síti.

Tam také pravidelně přispívá spoustou fotografií, na kterých se chlubí, jaké vzácné zvíře se jí podařilo skolit, ale i jak vlastně chutná jeho maso. Michaela totiž tvrdí, že místo nákupu v supermarketu si raději vše uloví.

Odůvodnění, že lovem chráněných zvířat pomáhá černému kontinentu, nepřesvědčilo zaryté odpůrce, kteří označují její koníček za zvrhlý.

Lov pomáhá zvířatům, tvrdí Češka

"Je ohavné a odporné oslavovat lov trofejí a sadistické praktiky, jako je lov lukem a pózování s mrtvými těly zvířat, jako by se jednalo o něco normálního. Zabíjení zvířat pro zábavu je špatné a musí to přestat," stojí ve výzvě na stránkách Change.org, kde Alice Susan Harding vytvořila online petici. Chce tak zabránit mladé Češce v dalším lovu. K petici se přidalo už skoro 5,5 tisíce lidí.

Michaela Fialová, která podle profilu na sociální síti pracuje i jako trenérka ve fitness centru, si trvá na svém a rozhodně odmítá s lovem přestat. Podle svých slov je její počínání naprosto legální a díky vysokým honorářům za odstřel zvířat přispívá k boji proti pytlákům a ochraně národních parků.

Argumentuje tím, že africké státy, které zakázaly komerční lov, momentálně bojují s prudkým poklesem zvířecí populace. "Místní mají ze zvěře peníze, a jsou tak motivováni ji držet," dodává.

 

Právě se děje

Další zprávy