Neville z Harryho Pottera: Z milého nešiky drsným vojákem

jaz
14. 3. 2015 8:06
Uplynulo 14 let od prvního dílu kouzelnické ságy Harry Potter, ve které si diváci poprvé všimli mladého herce s křivými zuby.
Foto: Profimedia.cz / Twitter

Praha – Matthewa Lewise znají fanoušci Harryho Pottera coby roztržitého nešiku Nevilla Longbottoma. Když prošel castingem a získal roli, bylo mu 12 let a celou pubertu prožil coby věrný přítel hlavního hrdiny.

Dnes je mladému Angličanovi 25 let a z jeho proměny v muže jsou v šoku i samotní kolegové z potterovské ságy. "Vypadá tu velmi vážně," napsala Emma Watson, která ve filmu ztvárnila postavu Hermiony Granger.

Fotka pochází z natáčení nového seriálu BBC, ve kterém mladý herec zahraje desátníka Gordona House z pyrotechnické jednotky operující v Afghánistánu. Přestože se natáčí ve vojenském prostředí, seriál stojí na humoru, díky kterému hlavní hrdinové zvládají stres při zneškodňování nástražných zařízení.

Matthew Lewis se narodil 27. června 1989 v západním Yorkshiru v Anglii. Coby Neville Longbottom se objevil ve všech dílech filmové ságy o Harrym Potterovi. Herectví se věnoval už od svých pěti let a diváci ho mohli vidět i v televizním seriále Some Kind of Life nebo britském thrilleru Vloupačka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy