Exmilence Elvise i Kennedyho je 85 let. Striptýz tančí dál

jaz
14. 1. 2014 13:22
Annie Blanche Banks chtěla jako malá být hollywoodskou hvězdou. Nakonec si změnila jméno a stala se z ní nejslavnější tanečnice v USA, jejíž kráse podlehli Elvis Presley i John F. Kennedy.
Tempest Storm | Video:

Tempest Storm, původním jménem Annie Blanche Banks, se narodila v roce 1928 v americké Georgii a toužila se stát slavnou hollywoodskou hvězdou. Když jí bylo dvacet let, měla za sebou už dva rozvody a před sebou cestu do Hollywoodu. Kariéra herečky se ale nevyvíjela podle jejích představ.

V pár filmech sice získala roli, ovšem vždy se jednalo o striptýzové trháky jako French Peep Show, Paříž po půlnoci nebo Strip Tease Girl.

Na poli burlesky však patřila mezi uznávanou tanečnici. Díky svým přírodním vnadám a zrzavé kštici si vybudovala slibnou kariéru, během níž stihla vystupovat v nejvyhlášenějších klubech Ameriky. Svá ňadra má dokonce pojištěná na milion dolarů.

Z její přízně se údajně těšil sám John F. Kennedy a zpěvák Elvis Presley, který ale vztah záhy ukončil na doporučení svého agenta. Přesto se Tempest během života stihla čtyřikrát vdát a mít dceru. Své románky barvitě popsala v autobiografii Tempest Storm: The Lady Is a Vamp.

Práce tanečnice ji natolik naplňovala, že ani oficiální odchod do důchodu v roce 1995 nezabránil tomu, aby se na pódia zase vrátila. Dnes patří její show mezi hojně navštěvované atrakce v Las Vegas, Renu, Palm Springs nebo Miami. Dodejme, že v koncem února oslaví úctyhodných 86 let.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy