Nejsprostší film historie: Získá za něj DiCaprio Oscara

pej
Aktualizováno 14. 1. 2014 8:27
Vlk z Wall Street sklízí kromě nadšených diváckých ohlasů i rozporuplné kritiky.
Leonardo DiCaprio hraje o Oscara
Leonardo DiCaprio hraje o Oscara | Foto: bontonfilm

Příběh o Jordanu Belfortovi, který se z obyčejného makléře vyšvihne mezi esa na Wall Street, je již pátým společným filmem dvojice Scorsese-DiCaprio.

Vlk z Wall Street se zároveň zapsal hned několikrát do filmové historie. Zazní v něm totiž 506krát vulgární slovo "fuck" a navíc mu americká komise, která posuzuje přístupnost filmů, udělila kvůli scénám s drogami, sexem a alkoholem přísný rating přístupnosti.

Leonardo DiCaprio si za herecký výkon v roli finančníka odnesl Zlatý glóbus. Zda jeho výkon ocení i Akademie filmového umění a herec konečně získá zlatou sošku Oscara, bude jasné už 2. března.

Trailer k filmu Vlk z Wall street
Trailer k filmu Vlk z Wall street | Video:

Vlk z Wall Street sklízí kromě nadšených diváckých ohlasů i rozporuplné kritiky. Přečtěte si, jaký dojem zanechal film u zahraničních recenzentů:

"Neukázněný a odvážný snímek. Absolutně nejlepší spolupráce Leonarda DiCapria a Martina Scoreseseho, ze které možná Akademie dostane infarkt," Rob James, Total Film.

"Vlk z Wall Street je vtipně vyprávěný skutečný příběh s výborným hereckým obsazením, které umocní celkový dojem," Andrew O´Hehir, Salon.com.   

"Old-school styl Martina Scorseseho a nezaměnitelné herectví Leonarda DiCapria dodaly šťávu cynickému příběhu špatných hochů z Wall Street," Scott Foundas, Variety.

"Nikdy jsem si nemyslel, že to řeknu, nicméně Martin Scorsese natočil tříhodinový snímek bez jakékoliv nové perspektivy a přesvědčivé postavy. Důkaz tří mučivých hodin strávených v kině naleznete právě ve snímku Vlk z Wall Street," Lawrence Toppman, Charlotte Observer.

"Vlk z Wall Street je sporadicky zábavný, na druhou stranu nikdy nudný. Nicméně plný zbytečností, vulgarit a beztvarosti," Lou Lumenick, New York Post.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy