Princ Harry a jeho žena Meghan poprvé ukázali malého syna, jmenuje se Archie

Magazín Magazín
Aktualizováno 8. 5. 2019 19:35
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan ve středu veřejnosti poprvé ukázali svého potomka, narozeného v pondělí. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu krátce poté na instagramu oznámili, že dítě se jmenuje Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Se svým osmým pravnoučetem se ve středu rovněž poprvé setkala královna Alžběta II.
Harry a Meghan se poprvé pochlubili novorozeným synem | Video: Reuters

Princ Harry a jeho manželka Meghan předstoupili před novináře se spícím dítětem v náručí. Harry novorozence nazval "uzlíčkem štěstí". Vévodkyně ze Sussexu označila své mateřství za "zázrak" a dodala, že jejich syn má tu "nejsladší povahu". Na dotaz, kterému z rodičů se dítě nejvíce podobá, Harry odpověděl, že je na to ještě příliš brzy. "Jeho vzhled se mění každým dnem, kdo ví?" řekl.

O jméně královského potomka od pondělka spekulovala britská média i bookmakeři. Ti nejvíce sázeli na jméno Alexander, James nebo Arthur. Mnoho sázek přijaly sázkové kanceláře také na Spencera, a to na počest Harryho zesnulé matky Diany, rozené Spencerové. Harry a Meghan prozradili jméno Archie až několik hodin po tiskové konferenci na svém instagramovém účtu a připojili fotografii syna ze setkání s královnou Alžbětou.

Jak poznamenala agentura AP, Mountbatten-Windsor je příjmení, které užívají někteří členové královské rodiny. Harry a Meghan rovněž svému prvorozenému synovi nedali žádný šlechtický titul. Jako syn vévody ze Sussexu, což je Harryho oficiální oslovení, mohl být syn například titulován hrabětem z Dumbartonu, což je další Harryho titul. Rozhodnutí Harryho a Meghan podle královského zpravodaje BBC jasně ukazuje, že dítě "nechtějí vychovávat příliš v královském duchu".

Pár zatím neprozradil, čím se při výběru jména řídil. Význam jména Harrison, tedy syn Harryho, by nicméně mohl být jasný, poznamenaly světové tiskové agentury. Jméno Archie je v Británii stále populárnější. Podle statistických údajů byl v roce 2017 mezi dvaceti nejoblíbenějšími jmény novorozených chlapců.

Hoch je osmým pravnoučetem královny Alžběty II. a prvním dítětem prince Harryho a Meghan. "Jsme oba naprosto nadšení," řekl v pondělí před televizními kamerami princ Harry. "Bylo to nádherné, úplně neuvěřitelné. Jsem na svou ženu hrozně pyšný a jako každý otec a rodič, který o svém dítěti říká, že je skvělé, tohle miminko je úplně k zulíbání," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy