Rodák z Ostravy se stane prvním „bezpohlavním“ modelem v Indii. Chce bourat stereotypy

Magazín Magazín
10. 1. 2017 10:23
Petr Nitka pracuje v posledních letech s předními módními návrháři i fotografy, v únoru ho čeká přehlídka v Indii, a bude tak prvním „unisexuálním“ modelem. „Chceme bourat stereotypy v indické módě,“ tvrdí ředitel přehlídky.
Petr Nitka
Petr Nitka | Foto: facebook.com/petr.nitka

Androgynní model Petr Nitka se stane historicky prvním „bezpohlavním“ manekýnem, který se v Indii představí na nadcházející módní přehlídce Lakmé Fashion Week. Ta začíná 1. února.

Český rodák již v minulosti předváděl na jihoafrickém týdnu módy a v portfoliu má řadu spoluprací s významnými módními designéry a fotografy.

„Chceme bourat stereotypy v indické módě,“ vysvětluje ředitel přehlídky Jaspreet Chandok, proč oslovil zrovna Nitku. Ten chce v Indii ukázat jak modely z pánské, tak i dámské konfekce. Věří, že móda je pokaždé jiná a jedinečná. Zároveň jde o gesto podpory sexuálním menšinám v zemi. 

Dvaadvacetiletý rodák z Ostravy se o módu zajímal odmala, po střední škole vycestoval do Spojených států a později do Austrálie. Tam se seznámil s fotografem Bharathanem Kangatheranem, načež se jeho fotky začaly objevovat v módních časopisech.

„Myslím si, že v České republice je těžší prosadit se jako někdo, kdo vyčnívá z davu. V modelingu to podle mě platí dvojnásob. V tomto odvětví u nás platí jasně daná kritéria a něco jako androgynní model v Česku ještě nebylo. Odmala jsem měl spíše ženské uvažování a asi i pohled na svět. Můj vzhled byl také vždy unisexuální,“ řekl v rozhovoru pro web Móda.cz.

Zlomový byl pro něj rok 2015, kdy jeho snímky publikoval významný magazín Ondine. To odstartovalo spolupráci se světovými návrháři i fotografy, korejský filmař Sungmoo Mason Heo o něm natočil dokument Petr Nitka – The androgynous.

 

Právě se děje

Další zprávy