Časopis National Geographic zařadil Pražský hrad mezi jeden z nejpohádkovějších v Evropě

Magazín Magazín
29. 3. 2017 15:31
Bavorský Neuschwanstein, francouzský Chambord na Loiře a český Pražský hrad. Časopis National Geographic zařadil českou chloubu mezi deset nejpohádkovějších hradů a zámků v Evropě. Připomněl také, že s velikostí sedmi fotbalových hřišť se zařazuje mezi největší hradní komplexy na světě.
Pražský hrad
Pražský hrad | Foto: Shutterstock

"Jako pohádková vesnice vytržená přímo z filmu," chválí komplex Hradu mezinárodní časopis National Geographic.

Pražský hrad se na seznam deseti nejkrásnějších hradů a zámků v Evropě dostal společně s bavorským zámkem Neuschwanstein, renesančním zámkem Chambord na Loiře či pitoreskním palácem Pena v portugalské Sintře.

"I když jsme vyrostli, pořád můžeme snít díky pohádkovým příbytkům, které skutečně existují, a to zejména v Evropě, kde stovky velmi zachovaných zámků podtrhují kouzelnou krajinu," píše novinářka Kimberley Lovatová na National Geographic.

Přírodovědný a cestovatelský časopis připomíná, že areál o velikosti sedmi fotbalových hřišť je jeden z největších hradních komplexů na světě. Kromě majestátní katedrály svatého Víta, Starého královského paláce či baziliky sv. Jiří do areálu náleží zachovalé části středověkého opevnění, Královské zahrady s letohrádkem, Jízdárna, Zlatá ulička i věž Daliborka.

Pražský hrad vznikal na základech hradiště z devátého století, kde stál mimo jiné kostel Panny Marie postavený knížetem Bořivojem.

Jednotlivé části Hradu pak přibývaly v průběhu století. Nejdéle trvala stavba katedrály svatého Víta, téměř 600 let.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy