Časopis National Geographic zařadil Pražský hrad mezi jeden z nejpohádkovějších v Evropě

Magazín Magazín
29. 3. 2017 15:31
Bavorský Neuschwanstein, francouzský Chambord na Loiře a český Pražský hrad. Časopis National Geographic zařadil českou chloubu mezi deset nejpohádkovějších hradů a zámků v Evropě. Připomněl také, že s velikostí sedmi fotbalových hřišť se zařazuje mezi největší hradní komplexy na světě.
Pražský hrad
Pražský hrad | Foto: Shutterstock

"Jako pohádková vesnice vytržená přímo z filmu," chválí komplex Hradu mezinárodní časopis National Geographic.

Pražský hrad se na seznam deseti nejkrásnějších hradů a zámků v Evropě dostal společně s bavorským zámkem Neuschwanstein, renesančním zámkem Chambord na Loiře či pitoreskním palácem Pena v portugalské Sintře.

"I když jsme vyrostli, pořád můžeme snít díky pohádkovým příbytkům, které skutečně existují, a to zejména v Evropě, kde stovky velmi zachovaných zámků podtrhují kouzelnou krajinu," píše novinářka Kimberley Lovatová na National Geographic.

Přírodovědný a cestovatelský časopis připomíná, že areál o velikosti sedmi fotbalových hřišť je jeden z největších hradních komplexů na světě. Kromě majestátní katedrály svatého Víta, Starého královského paláce či baziliky sv. Jiří do areálu náleží zachovalé části středověkého opevnění, Královské zahrady s letohrádkem, Jízdárna, Zlatá ulička i věž Daliborka.

Pražský hrad vznikal na základech hradiště z devátého století, kde stál mimo jiné kostel Panny Marie postavený knížetem Bořivojem.

Jednotlivé části Hradu pak přibývaly v průběhu století. Nejdéle trvala stavba katedrály svatého Víta, téměř 600 let.

 

Právě se děje

Další zprávy