Praha není Česko, tvrdí brněnský kolektiv, který se představí na Pražském Quadriennale 2019

Kultura Kultura
8. 2. 2018 10:18
Na Pražském Quadriennale 2019, největší světové akci zabývající se scénickým uměním, bude Česko na hlavní Výstavě zemí a regionů reprezentovat projekt CAMP Q Iva K. Kubáka. Diváky chce zasvětit do nejnovějších trendů divadla i scénografie a poukázat na nejobjevnější scénografické trendy v nezávislém divadle. Kubákova expozice imitující utečenecký tábor propojí bezprostřední zážitek se znepokojením a strachem. Na Studentské výstavě se představí kolektiv Intelektrurálně studentů brněnské JAMU. Projekt Praha není Česko se zabývá kulturou periferií a vesnic, vycházek do přírody a lokálních trhů. Návštěvníci se na akci stanou turisty vyjíždějícími za autentickým dědictvím České republiky.
Zahájení Pražského Quadriennale v roce 2015 na Staroměstském náměstí. Další quadriennale se bude konat v červnu 2019.
Zahájení Pražského Quadriennale v roce 2015 na Staroměstském náměstí. Další quadriennale se bude konat v červnu 2019. | Foto: Pražské Quadriennale
 

Právě se děje

před 49 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy