Praha není Česko, tvrdí brněnský kolektiv, který se představí na Pražském Quadriennale 2019

Kultura Kultura
8. 2. 2018 10:18
Na Pražském Quadriennale 2019, největší světové akci zabývající se scénickým uměním, bude Česko na hlavní Výstavě zemí a regionů reprezentovat projekt CAMP Q Iva K. Kubáka. Diváky chce zasvětit do nejnovějších trendů divadla i scénografie a poukázat na nejobjevnější scénografické trendy v nezávislém divadle. Kubákova expozice imitující utečenecký tábor propojí bezprostřední zážitek se znepokojením a strachem. Na Studentské výstavě se představí kolektiv Intelektrurálně studentů brněnské JAMU. Projekt Praha není Česko se zabývá kulturou periferií a vesnic, vycházek do přírody a lokálních trhů. Návštěvníci se na akci stanou turisty vyjíždějícími za autentickým dědictvím České republiky.
Zahájení Pražského Quadriennale v roce 2015 na Staroměstském náměstí. Další quadriennale se bude konat v červnu 2019.
Zahájení Pražského Quadriennale v roce 2015 na Staroměstském náměstí. Další quadriennale se bude konat v červnu 2019. | Foto: Pražské Quadriennale
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy