Proměna bytu na Letné: k modernímu bydlení pomohly vysoké stropy a spací patro

Byt na Letné
Do bytu se vstupuje přes halu, situovanou ve středním traktu, do které přibyly symetricky umístěné vestavěné skříně, botník a šatna.
Světlo z led-diodových pásů, umístěných na stropě, se odráží od zrcadel, za kterými jsou skryty úložné prostory. Dříve tmavá místnost díky tomu působí mnohem větším dojmem.
Pod prostorem pro spaní se nachází šatna, nahoru vedou pohodlné schody.
Důraz byl kladen na dostatek úložných prostorů, řešených vestavným nábytkem. Ten byl navržen z březové překližky a bílého lamina.
Foto: Peter Fabo
Petra Jansová Petra Jansová
23. 9. 2016 16:28
Dispoziční řešení bytu v činžovním domě z 19. století neodpovídalo životnímu stylu mladého páru, z čehož vyplynulo i zadání pro architekty z 0,5 Studia. Díky spacímu patru dvojice získala nejen více úložných prostorů, ale i pohodlnou pracovnu.

"Trojtraktový byt o rozloze 52 metrů čtverečních vynikal dochovanými původními prvky jako kličkami či výplněmi oken, ovšem svým rozvržením a dosluhujícím technickým zařízením mladému páru již nevyhovoval," vysvětlují architekti Pavel Nový a Vít Svoboda z 0,5 Studia.

Bylo třeba nejenom změnit dispozici bytu, ale i zvětšit úložné prostory. Díky vysokým stropům v ložnici orientované do vnitrobloku vytvořili komfortní patro na spaní, pod které se vešla i prostorná šatna. A změnou prošla i koupelna, do které byla přemístěna původně samostatná toaleta. Z části prostoru bývalého WC pak vznikla nová technická místnost.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy