Byt z 50. let potřeboval kompletní rekonstrukci. Změnou dispozice se podařilo zesvětlit prostory

Byt z 50. let potřeboval kompletní rekonstrukci. Změnou dispozice se podařilo zesvětlit prostory
Původní kuchyně neodpovídala modernímu provozu. Nově vznikla na místě původní koupelny.
Původně tmavou halu architektka propojila s obývacím pokojem, čímž vznikl světlý prostor.
Kromě dvou menších místností na sklad a spíž je v bývalé střední hale i jídelna.
V kuchyni byly na zem i zdi použity stejné keramické obklady.
Foto: Juliana Vlčková
Petra Jansová Petra Jansová
5. 8. 2016 12:23
Byt v činžovním domě z 50. let musel projít kompletní rekonstrukcí. Díky změně dispozice získal jeho nový majitel pracovnu a místo tmavé haly světlou jídelnu a kuchyňský kout.

Byt v činžovním domě z 50. let ve Vysočanech nikdy neprošel žádnými úpravami, proto nový majitel musel přistoupit ke kompletní rekonstrukci.

"Modernímu provozu nevyhovovala ani kuchyň, ani koupelna. Střední hala byla tmavá a odkázaná jen na umělé světlo," říká autorka rekonstrukce Barbora Kopečná z ateliéru KOOA.

Změnou dispozice bytu s plochou zhruba 70 metrů čtverečních vznikla na místě původní kuchyně pracovna. Kuchyňský kout nahradil koupelnu, která našla místo na druhé straně haly.

Původní podlahy nahradily zcela nové dubové parkety, které ladí i s mobiliářem. Dubové dýhy se objevují nejenom na kuchyňské lince vyrobené na míru, ale i na nábytku v obývacím pokoji.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy