Byt z 50. let potřeboval kompletní rekonstrukci. Změnou dispozice se podařilo zesvětlit prostory

Byt z 50. let potřeboval kompletní rekonstrukci. Změnou dispozice se podařilo zesvětlit prostory
Původní kuchyně neodpovídala modernímu provozu. Nově vznikla na místě původní koupelny.
Původně tmavou halu architektka propojila s obývacím pokojem, čímž vznikl světlý prostor.
Kromě dvou menších místností na sklad a spíž je v bývalé střední hale i jídelna.
V kuchyni byly na zem i zdi použity stejné keramické obklady.
Foto: Juliana Vlčková
Petra Jansová Petra Jansová
5. 8. 2016 12:23
Byt v činžovním domě z 50. let musel projít kompletní rekonstrukcí. Díky změně dispozice získal jeho nový majitel pracovnu a místo tmavé haly světlou jídelnu a kuchyňský kout.

Byt v činžovním domě z 50. let ve Vysočanech nikdy neprošel žádnými úpravami, proto nový majitel musel přistoupit ke kompletní rekonstrukci.

"Modernímu provozu nevyhovovala ani kuchyň, ani koupelna. Střední hala byla tmavá a odkázaná jen na umělé světlo," říká autorka rekonstrukce Barbora Kopečná z ateliéru KOOA.

Změnou dispozice bytu s plochou zhruba 70 metrů čtverečních vznikla na místě původní kuchyně pracovna. Kuchyňský kout nahradil koupelnu, která našla místo na druhé straně haly.

Původní podlahy nahradily zcela nové dubové parkety, které ladí i s mobiliářem. Dubové dýhy se objevují nejenom na kuchyňské lince vyrobené na míru, ale i na nábytku v obývacím pokoji.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Plzeňská práva od ledna povede bývalý ústavní soudce Stanislav Balík

Novým děkanem Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni bude v dalších čtyřech letech pedagog, advokát a bývalý soudce Ústavního soudu Stanislav Balík. Rozhodlo o tom 15 ze 16 hlasů členů akademického senátu fakulty. Balík byl jediným kandidátem. Po jmenování děkanem povede fakultu od 25. ledna 2020, řekla mluvčí ZČU Šárka Stará.

Balík, narozený v roce 1956, absolvoval v roce 1979 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a v roce 1981 obor archivnictví na Filozofické fakultě stejné univerzity. Do roku 1989 pracoval jako podnikový právník, poté se věnoval advokacii. V letech 2002 až 2003 vedl Českou advokátní komoru. V roce 2004 byl jmenován soudcem Ústavního soudu ČR. Po desetiletém mandátu se vedle akademického působení vrátil k advokacii.

Funkci Balík převezme po děkanovi Janu Paulym, který fakultu vede od ledna 2012 a kandidovat už nemohl.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Federer se zúčastní tenisového turnaje na OH v Tokiu

Grandslamový rekordman Roger Federer potvrdil, že se příští rok v Tokiu hodlá zúčastnit popáté v kariéře olympijského tenisového turnaje. Zlato z olympijské dvouhry je jedinou velkou trofejí, která fenomenálnímu Švýcarovi ve sbírce chybí.

"Posledních pár týdnů, možná spíš měsíců, jsem se bavil se svým týmem o tom, co mám dělat příští rok v létě mezi Wimbledonem a US Open. Nakonec rozhodlo moje srdce o tom, že bych chtěl ještě jednou hrát na olympiádě," uvedl dnes během sponzorské akce v Tokiu Federer, jenž krátce po skončení tenisového turnaje na OH oslaví devětatřicáté narozeniny.

Federer se poprvé představil pod pěti kruhy v Sydney v roce 2000, kde skončil čtvrtý. O čtyři roky později, kdy byl stejně jako v Pekingu 2008 vlajkonošem švýcarské výpravy, ho nečekaně ve 3. kole vyřadil Tomáš Berdych. V Číně získal Federer zlato ve čtyřhře po boku Stana Wawrinky, v Londýně 2012 prohrál na trávě ve Wimbledonu finále s Andym Murraym a před třemi lety v Riu de Janeiro nestartoval kvůli zranění kolena.

Další zprávy