Malý byt na pražském Kačerově působil stísněně. Pomohlo až spojení velké ložnice s kuchyní

Foto: Atelier 0,5 Studio/Peter Fabo
Petra Jansová Petra Jansová
29. 7. 2016 15:23
V malých bytech je nutné si dopředu rozvrhnout zónování hlavních prostorů do jasných a logických celků. Ze všeho nejdůležitější jsou dobře vymyšlené úložné prostory.

Požadavky na bydlení se mění. Byty, které byly postaveny v minulém a předminulém století jako 1+1, tedy kuchyně a obytný prostor plus ložnice, v mnoha případech dnes nevyhovují. Vyšší poptávka roste po dispozičním řešení 2+kk. 

V některých případech může malému bytu prospět úprava dispozice a zónování hlavních prostorů do jasných a logických celků na hygienu, přípravu jídla, obytné prostory, ložnici a úložné prostory.

"V malých bytech se často nelze vyhnout spojení některých těchto zón, příprava jídla a obývání, obývání a ložnice, někdy vše dohromady," dodává Pavel Nový z 0,5 Studia.

Důležité jsou úložné prostory. Pokud se důmyslně připraví vestavné skříně a využije se maximálně jejich prostor, nemusí už být v interiéru další volný nábytek. Tím lze docílit toho, že i malý prostor je přehledný a čistý.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy