Malý byt na pražském Kačerově působil stísněně. Pomohlo až spojení velké ložnice s kuchyní

Malý byt na pražském Kačerově působil stísněně. Pomohlo až spojení velké ložnice s kuchyní
Malometrážní byt se nachází ve třetím patře domu na Kačerově. Zadání na kompletní rekonstrukci se zhostilo mladé architektonické studio 0,5.
Byt byl ve velmi špatném stavu; potřeboval kompletní rekonstrukci a především změnu dispozice. "Velikosti původních místností neodpovídaly požadavkům klienta. Kuchyň působila stísněně. Ložnice naopak byla zbytečně velká," vysvětluje trojice architektů.
Geometrický obklad vymezuje nejenom kuchyňský kout v obývacím prostoru, stejný vzor se opakuje i v koupelně, doplněn bílým nábytkem, který vizuálně zvětšuje prostor.
Autoři se také snažili zhodnotit co nejvíc původních prvků z bytu.
Foto: Atelier 0,5 Studio/Peter Fabo
Petra Jansová Petra Jansová
29. 7. 2016 15:23
V malých bytech je nutné si dopředu rozvrhnout zónování hlavních prostorů do jasných a logických celků. Ze všeho nejdůležitější jsou dobře vymyšlené úložné prostory.

Požadavky na bydlení se mění. Byty, které byly postaveny v minulém a předminulém století jako 1+1, tedy kuchyně a obytný prostor plus ložnice, v mnoha případech dnes nevyhovují. Vyšší poptávka roste po dispozičním řešení 2+kk. 

V některých případech může malému bytu prospět úprava dispozice a zónování hlavních prostorů do jasných a logických celků na hygienu, přípravu jídla, obytné prostory, ložnici a úložné prostory.

"V malých bytech se často nelze vyhnout spojení některých těchto zón, příprava jídla a obývání, obývání a ložnice, někdy vše dohromady," dodává Pavel Nový z 0,5 Studia.

Důležité jsou úložné prostory. Pokud se důmyslně připraví vestavné skříně a využije se maximálně jejich prostor, nemusí už být v interiéru další volný nábytek. Tím lze docílit toho, že i malý prostor je přehledný a čistý.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy