Proměna bytu: ubyl jeden pokoj, přibyla pohodlná šatna s výhledem na Vltavu

O cenu Interiér roku soutěží i novostavba v Karlíně
Prosvětlený byt o velikosti 88 metrů čtverečních má výhled na Vltavu.
Byt byl zakoupen ve stavu takřka shell and core, tedy ve stadiu hrubé stavby.
Celému interiéru dominuje kouřová dubová podlaha.
Architekt v interiéru použil kombinace antracitového a béžového lamina s laminem v dekoru dřeva a umělého kamene.
Foto: archiv IBD
pej
26. 1. 2017 15:50
Z bytu o dispozici 3kk vytvořil architekt pohodlnější 2kk. Vznikl tak prostor pro komfortní otevřenou šatnu a koupelnu přímo u ložnice. Interiéru dominuje kouřová dubová podlaha, kombinace antracitového a béžového lamina s dekorem dřeva a umělý kámen.

Jedním z přihlášených projektů v soutěži Interiér roku, v níž je Aktuálně.cz mediálním partnerem, je i interiér bytu v karlínské novostavbě.

Byt s dispozicí 3kk se po zásahu architekta Filipa Hejzlara z pražského studia de.fakto změnil na 2kk. Majitel úpravou dispozice získal otevřenou šatnu a koupelnu s unikátním výhledem na Vltavu.

Projekt

Kategorie: Novostavba 

Autor: ing.arch. Filip Hejzlar, de.fakto

Místo: Praha

Obývací pokoj s kuchyní a lodžií odděluje zrcadlová stěna s ukrytými vstupními dveřmi, které prozrazují jen průběžné spáry dveřního křídla a klika.

Celému interiéru dominuje kouřová dubová podlaha, která je i v koupelně a na WC, kombinace antracitového a béžového lamina s dekorem dřeva a umělý kámen.

Dřevo umístil architekt i na stěny, a to do ložnice a obývacího pokoje. Velkoformátové obklady plní nejenom estetickou, ale i praktickou roli. Ukrývají v sobě úložné prostory a světlo. Na další zdi a také na nepřímo osvětlené prostory je aplikována malba s nahodilou strukturou. 

Ryze originální součástí interiéru je použití limitovaných fotografií od Jiřího Machta, které se nachází na posuvných dveřích do koupelny a na zadní stěně ve sprchovém koutě. Tyto fotografie jsou tištěny na zrcadlo o velkém formátu.

Hlavní koupelna je ztvárněna velmi netradičně. Celá jedna stěna, ve které je ukryto bytové instalační jádro, je obložena zrcadly, včetně skrytých úložných prostor.

Protější stěna je obložena velkoformátovým kaleným sklem béžové barvy a posuvné dveře společně s přiléhající stěnou jsou obloženy kaleným sklem v barvě antracitu. Veškeré osvětlení koupelny je zajištěno barisolovým podhledem.

Obývacímu pokoji dominuje televize zavěšená na čirém skle, která má skryté vedení kabelů. 

Soutěž interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími budeme postupně čtenáře seznamovat na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 20. 2. 2017

Vyhlášení výsledků: 28. 3. 2017

 

Právě se děje

Další zprávy