Blesková rekonstrukce klenotnictví na Malé Straně se uchází o cenu Interiér roku

O cenu Interiér roku se uchází projekt renovace klenotnictví na Malé Straně
Stěna za ním je vyrobena z kvalitní dýhy.
Pozornost upoutá i vnitřek z korkové kůry, která je podsvícena.
Z dýhy ve stejném provedení je i stěna naproti.
Ve skleněné vitríně jsou vystaveny šperky.
Foto: archiv IBD
pej
19. 1. 2017 15:39
Zavedené české klenotnictví na pražském Újezdě získalo díky renovaci interiéru moderní, ucelený a přívětivý prostor. Redesign interiéru o zhruba 50 metrech čtverečních se podařilo na přání klienta stihnout do 14 dnů. 

O cenu v soutěži Interiér roku, v níž je Aktuálně.cz mediálním partnerem, se v kategorii Veřejný interiér uchází projekt renovace českého rodinného klenotnictví na pražském Újezdě. Autorem návrhu je architekt Marek Hinke z ateliéru de.fakto. 

Projekt

Kategorie: Veřejný interiér

Autor: Ing.arch. Marek Hinke; de.fakto CZ

Místo: Praha

Rekonstrukce prostoru o zhruba 50 metrech čtverečních spočívala v několika na sebe navazujících krocích. Vše muselo být dokonale zkoordinováno, protože jednou z podmínek investora bylo, že se vše musí stihnout do 14 dnů.

V první fázi byly odstraněny všechny zbytečnosti a nevhodné materiály. Poté co byl interiér stavebně očištěn, byl na podlahu a hlavní stěnu umístěn velkoformátový keramický obklad s dekorem mramoru.

Tento povrch architekt použil se záměrem nechat vyniknout dvěma naproti sobě umístěným prezentačním stěnám z kvalitní dýhy. Dominantu prostoru tvoří subtilní pult vyrobený z ohýbaného nerezu před jednou z dřevěných stěn.

Prsteny jsou umístěny nejenom v prosklených vitrínách, ale i na lehkých stolcích volně rozmístěných v prostoru. Do barvené koncepce zapadá i pokladní pult z umělého kamene, který decentně ladí s použitým mramorovým dekorem velkoformátové keramiky a okolním lakovaným mobiliářem.

Soutěž interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími budeme postupně čtenáře seznamovat na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 20. 2. 2017

Vyhlášení výsledků: 28. 3. 2017

 

Právě se děje

Další zprávy