Proměna bytu: Vybouráním koupelny vznikla ložnice se vstupem na terasu a výhledem na Pražský hrad

Foto: archiv IBD
pej
2. 2. 2017 14:40
Jedním z projektů, který se bude ucházet o cenu v soutěži Interiér roku, je rekonstrukce mezonetového bytu v podkroví secesního bytu na Smíchově. Dispozičně se nezměnil, vybouráním malé koupelny a krbu ale získal pohodlnou ložnici s přímým vstupem na střešní terasu.

Mezonetový byt v podkroví secesního domu na pražském Smíchově koupil majitel s tím, že ho bude pronajímat. Designérka Ivana Šustrová z pražského ateliéru Designist dostala jasné zadání: prosvětlit interiér, stylově sjednotit, a především ho více propojit se střešní terasou.

Projekt

Kategorie: Soukromý interiér (rekonstrukce)

Autor: Ivana Šustrová

Místo: Praha

Dispozice byla vyhovující, nebylo tedy nutné ji příliš měnit. Autorka projektu přistoupila pouze k vybourání malé nevyhovující koupelny a krbu v druhém patře. Vznikl zde prostor pro pohodlnou ložnici s přímým vstupem na terasu.

Vzhledem k tomu, že byt má sloužit ke krátkodobým pronájmům, nebylo třeba řešit úložné prostory. Vestavby byly proto odstraněny, stejně jako veškeré dřevěné obklady stěn. Prostoru teď dominuje jednoduchý nábytek inspirovaný retro stylem. Zajímavým detailem je i stěna s obrazy ve společenské části. 

Interiér vizuálně sjednocuje podlaha z dřevěného masivu a jednoduché industriální prvky včetně montovaného schodiště a navazující podesty, které nahradilo původní masivní dvouramenné.

Soutěž interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími budeme postupně čtenáře seznamovat na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 20. 2. 2017

Vyhlášení výsledků: 28. 3. 2017

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy