Proměna bytu: Vybouráním koupelny vznikla ložnice se vstupem na terasu a výhledem na Pražský hrad

O cenu Interiér roku soutěží mezonetový byt na Smíchově s unikátním výhledem na Prahu
Vstup nabízí rozhled do celého bytu.
Kuchyňský kout navazuje na vstupní chodbu.
Prostor vizuálně sjednocuje podlaha z masivu.
Pouze v kuchyni architektka použila na podlahu z praktických důvodů bílou lesklou dlažbu.
Foto: archiv IBD
pej
2. 2. 2017 14:40
Jedním z projektů, který se bude ucházet o cenu v soutěži Interiér roku, je rekonstrukce mezonetového bytu v podkroví secesního bytu na Smíchově. Dispozičně se nezměnil, vybouráním malé koupelny a krbu ale získal pohodlnou ložnici s přímým vstupem na střešní terasu.

Mezonetový byt v podkroví secesního domu na pražském Smíchově koupil majitel s tím, že ho bude pronajímat. Designérka Ivana Šustrová z pražského ateliéru Designist dostala jasné zadání: prosvětlit interiér, stylově sjednotit, a především ho více propojit se střešní terasou.

Projekt

Kategorie: Soukromý interiér (rekonstrukce)

Autor: Ivana Šustrová

Místo: Praha

Dispozice byla vyhovující, nebylo tedy nutné ji příliš měnit. Autorka projektu přistoupila pouze k vybourání malé nevyhovující koupelny a krbu v druhém patře. Vznikl zde prostor pro pohodlnou ložnici s přímým vstupem na terasu.

Vzhledem k tomu, že byt má sloužit ke krátkodobým pronájmům, nebylo třeba řešit úložné prostory. Vestavby byly proto odstraněny, stejně jako veškeré dřevěné obklady stěn. Prostoru teď dominuje jednoduchý nábytek inspirovaný retro stylem. Zajímavým detailem je i stěna s obrazy ve společenské části. 

Interiér vizuálně sjednocuje podlaha z dřevěného masivu a jednoduché industriální prvky včetně montovaného schodiště a navazující podesty, které nahradilo původní masivní dvouramenné.

Soutěž interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími budeme postupně čtenáře seznamovat na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 20. 2. 2017

Vyhlášení výsledků: 28. 3. 2017

 

Právě se děje

před 15 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy