Jak zařídit garsonku? Bydlet se dá i na 25 metrech čtverečních, podívejte se

Petra Jansová Petra Jansová
20. 1. 2019 17:00
Vzhledem k růstu cen nemovitostí a omezení dostupnosti hypoték lidé často nedosáhnou na větší byty a jsou nuceni investovat do garsonek. Při zařizování malého bytu pak hraje roli každý centimetr prostoru a sebemenší detail. Architekti doporučují například použít bílou barvu, posuvné dveře nebo zabudované zárubně. Před samotnou koupí bytu rovněž radí dbát na to, aby byt měl dostatek přirozeného světla. Přečtěte si tipy odborníků, jak si efektivně zařídit malý byt.
Foto: By Architects

Rozčlenění do zón

Koupili jste si malý byt a řešíte, jak ho co nejefektivněji uspořádat? "Pokud je jasné, že se v bytě má dít několik činností najednou, je dobré pro tyto děje definovat prostor," říká architektka Markéta Zdebská z ateliéru BY architects. 

Za příklad poslouží panelákový byt o velikosti 36 metrů čtverečních. Ten je rozčleněný na hlavní obytný prostor, pracovnu a ložnice, vše je od sebe vymezeno dělicími panely, které umožňují kombinaci životních situací. Členění podporuje také osvětlení. 

"Mimochodem je vidět, jak příjemně působí světlá podlaha, na níž lidé i solitérní nábytek působí jako výstavní objekty," dodává Zdebská.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy