reklama
 
 

Sedm skvělých domů za rozumné peníze. Navrhli je architekti, přesto nestály jmění

7. 11. 2018 7:30
Kvalitní bydlení navržené architektem přímo pro lidi, kteří budou v domě žít, nemusí být drahé. V Česku existují pozoruhodné stavby tohoto druhu, jejichž cena se vešla do rozpětí dvou až šesti milionů korun. Podrobně je představí výstava s názvem Katalogový dům, která začne ve čtvrtek 8. listopadu v brněnské Galerii architektury. Svým názvem chce výstava naznačit, že za cenu katalogového domu můžete mít i něco navrženého exkluzivně pro vás.

"V české společnosti stále převládá pocit nedostupnosti a nákladnosti stavby domu ve spolupráci s architektem. Opak je ovšem pravdou a architekti jsou schopni klientům ušetřit náklady na stavbu samotnou i její následný provoz, a to nejen tím, že jsou jim domy ušity na míru," přibližuje ředitel Galerie architektury  a zároveň kurátor výstavy Katalogový dům Gabriel Kurtis. 

Výstava představí čtrnáct domů, které si mohou podle Kurtise dovolit i lidé s běžnými příjmy. Objekty jsou přitom výsledkem spolupráce s architektem a také jsou citlivě zasazeny do okolí.

Expozice chce rovněž poukázat na problém způsobený výstavbou katalogových domů, které vytvářejí nesourodou zástavbu bez vztahu k okolnímu prostředí. "Uživatelům nabízejí falešný pocit exkluzivity za málo peněz. Vznikají území nesourodých typologií a estetického pojetí architektury bez vztahu k okolí a k tradici," vysvětluje Kurtis. Na výstavě budou k vidění domy, které se dají postavit za dva až šest milionů korun.

autor: Petra Jansová | 7. 11. 2018 7:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama