Místo pevnosti a vojenské pekárny vznikl hostel. Práce české designérky si všiml amer

Foto: Josef Kubíček
Petra Jansová Petra Jansová
12. 11. 2017 7:34
V historickém centru Olomouce byl otevřen nový hostel. Název Long Story Short odkazuje na bohatou historii místa, hostel je totiž v cihlovém domě ze 17. století. Pojmenování se odvolává i na dispozici budovy, kterou se vine dlouhá chodba, nebo na krátkodobé ubytování. Interiérová designérka Denisa Strmisková ve spolupráci s majiteli a mladou podnikatelkou Evou Dlabalovou přebudovala celé jedno patro historické budovy do moderní podoby. Její realizace byla zveřejněna i v prestižním magazínu Wallpaper.
 

Právě se děje

před 1 minutou

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy