Garáž schovali pod zelený kopec. Ten se stal plnohodnotnou součástí zahrady, kde si rády hrají děti

Garáž schovali pod zelený kopec. Ten se stal plnohodnotnou součástí zahrady, kde si rády hrají děti
Dům stojí na pomezí uliční a solitérní zástavby, tedy na hranici staré a nové části města Pacov na Pelhřimovsku.
Hmotově dům zapadá do ulice. Nijak z ní nevystupuje, naopak ji vizuálně prodlužuje a ukončuje.
Neobvyklý tvar domu je způsoben mnoha okolnostmi.
Architekti se museli vypořádat s nepravidelným půdorysem parcely i omezenou velikostí pozemku.
Foto: Ateliér 111
pej
15. 1. 2018 11:02
I na menším pozemku s nepravidelným tvarem lze postavit dům, který splní veškeré požadavky klientů. Architekti z pražského ateliéru A 111 si s netypickou parcelou poradili. Garáž se třemi parkovacími místy schovali pod zelený kopec, aniž by ubrali plochu zahrady.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Indráčkové patří na MS po prvním kole na velkém můstku 27. místo

Do druhého kola závodu na velkém můstku na mistrovství světa v Oberstdorfu postoupila z dvojice českých skokanek na lyžích pouze Karolína Indráčková. Díky výkonu rovných 90 metrů jí v polovině soutěže patří 27. místo. Šestnáctiletá Klára Ulrichová skončila na 36. příčce.

Minulý týden na středním můstku obsadila Indráčková 25. místo a vylepšila české ženské maximum na světovém šampionátu.

Po prvním kole na velkém můstku vede Norka Maren Lundbyová, která už získala v Oberstdorfu stříbro, a útočí na druhý světový titul v kariéře. Olympijská vítězka z Pchjongčchangu skočila 128 metrů a vede o 3,6 bodu před Slovinkou Nikou Križnarovou. Třetí je zatím Rakušanka Marita Kramerová.

Aktualizováno před 14 minutami

Policie Kapitolu varuje před možným útokem na sídlo Kongresu

Policejní sbor zajišťující ochranu sídla amerického Kongresu (USCP) ve středu oznámil, že obdržel informace o možném pokusu blíže neurčené ozbrojené skupiny zaútočit ve čtvrtek na Kapitol. Hrozba podle amerických médií zřejmě souvisí s krajně pravicovou spikleneckou teorií, podle níž se má 4. března znovu chopit moci exprezident Donald Trump, jenž má mezi pravicovými extremisty mnoho stoupenců.

"Dostali jsme zpravodajské informace o možném plánu na dobytí Kapitolu blíže neurčenou ozbrojenou skupinou ve čtvrtek 4. března. Již jsme učinili významné bezpečnostní opatření, mezi něž patří vztyčení fyzické bariéry a zvýšení počtu aktivních příslušníků, abychom zajistili ochranu Kongresu, veřejnosti a našich policistů," uvedla ve vyjádření USCP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy