reklama
 
 

Z rekreační chaty z 50. let udělali architekti oázu minimalismu. Původně se měla bourat

28. 10. 2017 11:32
Původně měla být rekreační chata z 50. let zbourána a na jejím místě měl vyrůst nový objekt. Majitel se ji ovšem nakonec rozhodl zachovat a přestavět k trvalému bydlení. Původních padesát metrů čtverečních se rozrostlo o dalších dvacet. Najdete tam šatnu, koupelnu a pracovnu.

Bourat, či nebourat? Přesně taková otázka trápila majitele rekreační chaty uprostřed lesa zhruba rok. Přestože měl v ruce dva projekty na novostavbu,  rozhodl se nakonec objekt z padesátých let zachovat a dostavět. K původním padesáti metrům čtverečním přibylo dalších dvacet.

Projekt

Soutěž: Interiér roku 2016
Kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce 
Autor: Ing. arch. Zdeněk Duroň, AIT DESIGN DUROŇ - NORDICZENPřístavba má rovnou střechu a obložena je šedými fasádními deskami. Umístěna je do ní šatna, koupelna a část ložnice.

Vzhledem k tomu, že jednotlivé místnosti jsou velmi malé, zvolili architekti ze studia Nordic Zen jako základní barvu bílou, kterou doplňují detaily ve světle šedé.

Celou řadu prvků z původního objektu se podařilo zachovat. Původní interiérové dveře byly zrestaurovány a doplněny klikami z bílé mosazi vyrobenými na zakázku. Zachována byla i dřevěná podlaha.

Základním výtvarným prvkem rekonstrukce je repasovaná původní ocelová konstrukce v hlavním obytném prostoru. Strop je mezi vazníky obložen modřínem natřeným bílým mořidlem v severském stylu.

Soutěž interiér roku 2017

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2017. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 28. 2. 2018

Vyhlášení výsledků: 10. 4. 2018

autor: Bydlení | 28. 10. 2017 11:32

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama