Začíná Den architektury. Nahlédněte do budov a domů, které jsou běžně nepřístupné

Otevřený bude Český pavilon EXPO ve Vizovicích, pražský Hotel Josef od Evy Jiřičné anebo Vojenský archiv v Olomouci. Prohlédněte si i další v galerii.
Komentovaná prohlídka s architektem Ondřejem Tučkem je v sobotu 5. října odpoledne.
Prohlídka interiéru prvorepublikové vily od architekta Ladislava Skřivánka je v Olomouci v sobotu 5. října.
Rekonstrukce pavilonu A v Lounech je dílem architekta Ondřeje Tučka. Funkcionalistické stavba z roku 1931 je centrem společenského a kulturního života.
Bronzovou medaili obdrželi architekti ze studia Chybík + Krištof za pavilon pro Expo v roce 2015. Dům z modulů byl po výstavě převezen z Milána do českých Vizovic, kde stojí dodnes.
Foto: Den architektury/archiv
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
30. 9. 2019 10:56
Desítky staveb po celé republice, které lidé často znají jen zvenku, se volně zpřístupní veřejnosti. Díky festivalu Den architektury bude otevřený například Český pavilon EXPO ve Vizovicích, pražský Hotel Josef od Evy Jiřičné anebo Vojenský archiv v Olomouci. Kromě prohlídek organizátoři pořádají přednášky a filmové projekce. Podívejte se na ukázky domů, do kterých se zdarma běžně nedostanete.

Do Dnu architektury se letos zapojilo 100 měst po celém Česku. Od úterý 1. října do pondělí 7. října nabídne řadu přednášek na téma urbanismus, architektura a život ve městě.

Festival chce zároveň připomenout odkaz architektonického stylu Bauhaus, který před 100 lety založil ve Výmaru architekt Walter Gropius. Biografický dokumentární snímek s názvem Bauhaus Spirit organizátoři uvedou v rámci sekce Film a architektura. 

Během víkendu si bude možné prohlédnout řadu staveb, které běžně nejsou přístupné. Jejich architekturu a interiéry přiblíží buď jejich autoři, nebo architekti, kteří je po letech rekonstruovali.

Na výběr z programu se můžete podívat ve fotogalerii. 

 

Právě se děje

Další zprávy