Kryt v "Thomayerce" i starý pivovar. Interiéry domů, které berou dech i budí lítost

Kryt v "Thomayerce" i starý pivovar. Interiéry domů, které berou dech i budí lítost
Nahlédnout se dá také do nové radnice, kterou si v dolních Holešovicích nechala postavit městská část Prahy 7. Industriální fasáda skrývá celkem sedm pater s kancelářemi pro úředníky.
Srovnat je můžete s interiérem domu Radost, který vznikl o třicet let dříve podle návrhu mladých architektů Josefa Havlíčka a Karla Honzíka.
Dům zemědělské osvěty na Vinohradech je zase vzpomínkou na důvtip architekta Josefa Gočára. Železobetonový dům s cihlovou fasádou má stylové interiéry z 20. let minulého století.
Z rodinných domů je otevřená Kovařovicova vila. Třípodlažní kubistická budova stojí na Rašínově nábřeží v Praze a je chráněnou kulturní památkou.
Foto: Open House Praha
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
4. 9. 2020 10:00
Desítky méně známých památek a novostaveb v Praze zůstanou celý víkend otevřené zdarma. Patří mezi ně třeba nová radnice Prahy 7, funkcionalistický dům Radost nebo nemocniční kryt v "Thomayerce". Podle organizátorů je letos největším lákadlem festivalu Open House Kongresové centrum s interiéry v neofunkcionalistickém stylu a také domy, na kterých se odráží nečinnost jejich majitelů. Podívejte se.

Šestý ročník festivalu Open House Praha otevírá celkem 73 budov a odhaluje budoucnost dlouho zanedbávaných areálů mezi něž patří například Nuselský pivovar, pražské Výstaviště anebo karlínské kasárny. Vstupy a prohlídky budou do méně známých památek i nových center města celý víkend zdarma.

 

Právě se děje

Další zprávy