V pražském Josefově opravují dům z 19. století. Nabídne apartmány pro bohémy

V pražském Josefově opravují dům z 19. století. Nabídne apartmány pro bohémy
Barvy se liší v nedokonalosti jednotlivých stavebních částí, recyklovaným dřevem z podlah a historickými vápennými omítkami.
V apartmánu je nábytek bruselského stylu.
Hotel The Emerald (v češtině smaragd) se nachází kousek od Starého židovského hřbitova v pražském Josefově. Dům s pěti poschodími pochází z roku 1906, skrývá secesní zdobení i tajuplnou atmosféru bývalé židovské čtvrti.
Na stěnách jsou trofeje a vybavení bytu je jako pro šlechtice.
Foto: RichardDavid architekti
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
2. 8. 2020 15:30
V bývalé židovské čtvrti vzniká hotel, kde se zastavil čas. Secesní budovu z roku 1906 před pár lety koupil nový investor a společně s ateliérem RichardDavidArchitekti ho proměnil v místo, kde na člověka dýchne secese a bohémský styl života. Některé apartmány vypadají jako galerie, jiné jako byty šlechticů, herců, malířů, spisovatelů či svůdných žen. Hotel se otevře příští rok.

Hotel The Emerald je autorským dílem architektů Richarda Hégera a Davida Kazického. Jejich studio RichardDavidArchitekti letos navrhlo například Dům se skleníkem, který se stal kandidátem na Českou cenu za architekturu.

Hotel v Josefově na Starém Městě je specifický tím, že využívá vše staré k tomu, aby ubytování proměnil ve specifický zážitek. Poslední etapou oprav je vybudování výtahové šachty a horní přístavba. Hotel se otevře v roce 2021.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy