Ubytování pod Pradědem je z lodního kontejneru. Majitel ho postavil za 16 víkendů

Ubytování pod Pradědem je z lodního kontejneru. Majitel ho postavil za 16 víkendů
Hlavní devízou místa je klid a všudypřítomná příroda.
Tiny house má kromě postele, krbu a kuchyňského koutu vlastní sprchový kout a chemický záchod.
Ubytování typu glamping, které by se dalo popsat jako luxusnější spaní v přírodě, se nachází poblíž obce Malá Morávka na Bruntálsku.
Největší problém byl podle majitele sehnat firmu, která kontejner udělá energeticky soběstačným.
Foto: Tomáš Mikeska
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 9. 2021 6:00
Poblíž obce Malá Morávka na Bruntálsku stojí malé ubytování s výhledem na nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Pětadvacetiletý Jan Šolc ho vybudoval z vyřazeného lodního kontejneru jako alternativu pro lidi, kteří nechtějí bydlet v hotelech nebo penzionech. Na tiny housu pracoval během lockdownu, strávil na něm 16 víkendů. Teď ho nabízí k občasnému pronájmu.

"Stálo to spoustu energie. Na světě není moc lidí, kteří by takový projekt udělali," říká Jan Šolc, který se živí marketingovým poradenstvím. 

Největší problém bylo sehnat firmu, která kontejner udělá energeticky soběstačným. "Jelikož kontejner stojí dál od lidí, museli jsme vyřešit elektřinu pomocí solární energie. Byl to jediný moment, kdy jsme si museli najmout firmu, a upřímně, když voláte elektrikáři, že chcete, aby vám na kontejner namontoval solární panel a zapojil ho do zásuvky, tak si myslí, že si z něj děláte legraci." 

Podívejte se, jak to v tiny housu funguje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy