Ubytování pod Pradědem je z lodního kontejneru. Majitel ho postavil za 16 víkendů

Ubytování pod Pradědem je z lodního kontejneru. Majitel ho postavil za 16 víkendů
Hlavní devízou místa je klid a všudypřítomná příroda.
Tiny house má kromě postele, krbu a kuchyňského koutu vlastní sprchový kout a chemický záchod.
Ubytování typu glamping, které by se dalo popsat jako luxusnější spaní v přírodě, se nachází poblíž obce Malá Morávka na Bruntálsku.
Největší problém byl podle majitele sehnat firmu, která kontejner udělá energeticky soběstačným.
Foto: Tomáš Mikeska
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 9. 2021 6:00
Poblíž obce Malá Morávka na Bruntálsku stojí malé ubytování s výhledem na nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Pětadvacetiletý Jan Šolc ho vybudoval z vyřazeného lodního kontejneru jako alternativu pro lidi, kteří nechtějí bydlet v hotelech nebo penzionech. Na tiny housu pracoval během lockdownu, strávil na něm 16 víkendů. Teď ho nabízí k občasnému pronájmu.

"Stálo to spoustu energie. Na světě není moc lidí, kteří by takový projekt udělali," říká Jan Šolc, který se živí marketingovým poradenstvím. 

Největší problém bylo sehnat firmu, která kontejner udělá energeticky soběstačným. "Jelikož kontejner stojí dál od lidí, museli jsme vyřešit elektřinu pomocí solární energie. Byl to jediný moment, kdy jsme si museli najmout firmu, a upřímně, když voláte elektrikáři, že chcete, aby vám na kontejner namontoval solární panel a zapojil ho do zásuvky, tak si myslí, že si z něj děláte legraci." 

Podívejte se, jak to v tiny housu funguje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy