Posedy a kazatelny se vrací do hry. Trpák je staví jako domky, s postelí i topením

Posedy a kazatelny se vrací do hry. Trpák je staví jako domky, s postelí i topením
"Kouzlo posedů a kazatelen chceme obnovit pro všechny, kdo dávají prostor své fantazii, mají místo na zahradě či v lese, chtějí získat dnes tolik potřebný nadhled a zkusit si pohled na život z jiné, ptačí perspektivy," říká Ladislav Trpák.
"Soudě dle spokojených reakcí nocležníků není problém přenocovat ani v minus 25 stupních Celsia. Posedy jsou vyhřívané, na výběr je přitom z více způsobů topení. Zakomponovat umíme kamínka Jotul, přímotop, horkovzdušné naftové topení či námi oblíbený biokrb," říká inovátor a zakladatel značky Zoot.
Posed může mít rovnou i sedlovou střechu. Podle Trpáka má navíc tu výhodu, že díky jeho malým rozměrům, nepotřebuje na vlastním pozemku stavební povolení.
Posed má ložnici, světlo a především výhled na okolní krajinu.
Foto: Secret Garden (archiv)
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
5. 3. 2021 6:00
Nové bydlení plánuje více než 300 tisíc mladých lidí. Většina z nich ale nemá šanci pořídit si klasické bydlení nebo na něj získat hypotéku, říká Ladislav Trpák, který před rokem v Praze představil první malý dům z 3D tiskárny. Teď uvádí na trh hned dva typy staveb, první navazuje na posedy a kazatelny, o tom druhém se dá s nadsázkou říct, že se skládá jako lego či nábytek z Ikey.

Secret Garden je studio, které se specializuje na výrobu udržitelného a malého bydlení. "Zkoušíme jak 3D tisk, do kterého spadá Prvok na Vltavě, tak designovou, leč udržitelnou skládačku Bayaya a úplně minimalistické posedy TreeBee," říká Ladislav Trpák, který v Česku stojí například i za internetovým obchodem Zoot. 

Podívejte se na první posedy i malé skládačky postavené na Vysočině.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stronati je na odchodu do Maďarska

Obránce Patrizio Stronati je na odchodu z Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý fotbalista má namířeno do maďarského klubu Puskás Akadémia. Od vedení Baníku dostal povolení absolvovat v novém působišti lékařskou prohlídku.

"Kluby jsou na podmínkách transferu prakticky domluveny," řekl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann na klubovém webu. "Zbývá ještě doladit některé detaily, absolvovat zdravotní prohlídku a vše definitivně podepsat. Jakmile se tak stane, transfer Patrizia Stronatiho oficiálně oznámíme," uvedl.

Stronati nastupoval za Baník od roku 2018, kdy přišel z Austrie Vídeň. Předtím byl také hráčem Mladé Boleslavi, v Ostravě začínal v roce 2013 s kariérou. V české lize odehrál 147 zápasů a dal deset gólů.

V Puskás Akadémia působí od loňska bývalý olomoucký záložník Jakub Plšek i exslávista Rumun Alexandru Baluta. Tým vede někdejší liberecký kouč Slovák Zsolt Hornyák.

Zdroj: ČTK
Další zprávy