Posedy a kazatelny se vrací do hry. Trpák je staví jako domky, s postelí i topením

Posedy a kazatelny se vrací do hry. Trpák je staví jako domky, s postelí i topením
"Kouzlo posedů a kazatelen chceme obnovit pro všechny, kdo dávají prostor své fantazii, mají místo na zahradě či v lese, chtějí získat dnes tolik potřebný nadhled a zkusit si pohled na život z jiné, ptačí perspektivy," říká Ladislav Trpák.
"Soudě dle spokojených reakcí nocležníků není problém přenocovat ani v minus 25 stupních Celsia. Posedy jsou vyhřívané, na výběr je přitom z více způsobů topení. Zakomponovat umíme kamínka Jotul, přímotop, horkovzdušné naftové topení či námi oblíbený biokrb," říká inovátor a zakladatel značky Zoot.
Posed může mít rovnou i sedlovou střechu. Podle Trpáka má navíc tu výhodu, že díky jeho malým rozměrům, nepotřebuje na vlastním pozemku stavební povolení.
Posed má ložnici, světlo a především výhled na okolní krajinu.
Foto: Secret Garden (archiv)
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
5. 3. 2021 6:00
Nové bydlení plánuje více než 300 tisíc mladých lidí. Většina z nich ale nemá šanci pořídit si klasické bydlení nebo na něj získat hypotéku, říká Ladislav Trpák, který před rokem v Praze představil první malý dům z 3D tiskárny. Teď uvádí na trh hned dva typy staveb, první navazuje na posedy a kazatelny, o tom druhém se dá s nadsázkou říct, že se skládá jako lego či nábytek z Ikey.

Secret Garden je studio, které se specializuje na výrobu udržitelného a malého bydlení. "Zkoušíme jak 3D tisk, do kterého spadá Prvok na Vltavě, tak designovou, leč udržitelnou skládačku Bayaya a úplně minimalistické posedy TreeBee," říká Ladislav Trpák, který v Česku stojí například i za internetovým obchodem Zoot. 

Podívejte se na první posedy i malé skládačky postavené na Vysočině.

 

Právě se děje

Další zprávy