Takhle by chtěl bydlet každý. Sto let stará pražská vila po opravě zkrásněla

Takhle by chtěl bydlet každý. Sto let stará pražská vila po opravě zkrásněla
Kromě dětského pokoje je v patře také ložnice s čalouněným čelem.
V patře si architekt a designérka vyhráli. Jako poctu původním stavebníkům přidali do chodby jedny malé dveře, za nimiž se skrývá dětský svět. Dospělí se do nich vejdou jen se shrbenými zády.
V domě jsou celkem tři koupelny. Teplo tu obstarává tepelné čerpadlo. Obývací pokoj s jídelnou má krb, knihovnu po celé jedné stěně a postranní lavice k sezení, které připomínají venkovský styl dávných časů.
Kuchyňskou linku a další nábytek nechali architekti navrhnout na míru.
Foto: Aktuálně.cz/ Studio Flusser
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
15. 1. 2023 8:23
Je to jedna z nejzdařilejších rekonstrukcí loňského roku. Vnitřek vily v anglickém stylu na nóbl adrese v Praze 5 majitelé nechali proměnit v moderní interiér. Sto let stará stavba potřebovala celkovou rekonstrukci, architekti k ní ale přistoupili s pokorou a citem.

Autorem rekonstrukce je pražské studio No Architects, které svůj rukopis zanechalo například při rekonstrukci hanspaulské vily Baugruppe nebo v Jeslích Malvína v Karlíně. "Přestože to byla kompletní rekonstrukce, přímo jsme s původním domem nesoupeřili. Podobně jako starý kabát jsme ho vyčistili, přešili a sjednotili nesouměrné záplaty. Upravili střih na míru, dali novou podšívku, místo knoflíků přidali zip a celý ho prodloužili. Stále je v ulici poznat, jaký dům to je, jen v něm najednou není zima," popisují architekt Jakub Filip Novák a designérka Daniela Baráčková.

Interiér domu má nábytek na míru a sladěné, tlumené barvy. Některé prvky odráží charakter samotných klientů, kteří mají blízko k Japonsku a Velké Británii. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy