V pražském Karlíně mají krásné jesle pro děti. Architekti tu mysleli na každý detail

V pražském Karlíně mají krásné jesle pro děti. Architekti tu mysleli na každý detail
V šatnách dětí je pro rodiče malé okénko, odkud mohou mávat na rozloučenou svým malým ratolestem.
Na červených žíněnkách si mohou odpočinout anebo se na nich pěkně vyřádit.
V prostoru je spousta prvků a schovávaček, které podporují fantazii dětí i jejich zvídavost.
Interiér staví na jednoduchosti, barevnosti a nepravidelných mnohoúhelnících, které se objevují jak ve tvarech nábytku, tak ve výřezech stěn nebo osvětlení.
Foto: Studio Flusser
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 4. 2021 16:27
Jesle Malvína se nacházejí v pražské čtvrti Karlín a jejich interiér byl dokončený během pandemie koronaviru. Architekti Jakub Filip Novák a Daniela Baráčková sledovali záliby a denní rutinu malých dětí a vytvořili pro ně hravé zázemí s designovými prvky a kuchyňkou na míru. Jesle navštěvují děti od devíti měsíců do dvou let, proto jsou v zázemí různé výšky stolů a židliček i velikosti postýlek.

Karlínské jesle Malvína jsou autorským dílem ateliéru No Architects, který v Praze navrhl například komunitní dům Baugruppe. "Zajímají nás citlivá řešení dotažená do detailu, která odrážejí jedinečný příběh každého záměru a každého klienta," tvrdí vizuální umělkyně Daniela Baráčková a architekt Jakub Filip Novák.

Podívejte se, jak se dětem hraje v prostoru, kde převažují přírodní materiály a příjemné barvy. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Slovenská policie podle médií pořídila odposlechy ze schůzek Fica ke kauzám stíhaných bývalých vysokých úředníků

Slovenská policie prostřednictvím odposlechů a kamerových záznamů zaznamenala schůzky šéfa opozičních sociálních demokratů (Směr-SD) Roberta Fica, exministra vnitra Roberta Kaliňáka a dalších osob, na kterých hovořili i o případech stíhaných bývalých vysokých úředníků z dob vládnutí Ficovy strany. Napsaly to portál Aktuality.sk a list Denník N na svém webu. Fico v reakci uvedl, že prokuratura musí být v důkazní nouzi, když odposlouchává lídra opozice.

Média v souvislosti se zmíněnými odposlechy a s odvoláním na vyjádření prokuratury uvedla, že odposlechy a jejich přepisy potvrzují snahy vícero osob z prostředí politiky, podnikání a advokacie ovlivňovat stíhání nejzávažnějších kauz, diskreditovat elitní vyšetřovatele a prokurátory.

Schůzek se podle Denníku N zúčastnili kromě Fica a někdejšího místopředsedy Směru-SD Kaliňáka i známý advokát Marek Para, dále právník a syn stíhaného policejního exprezidenta Tibora Gašpara a otec dalšího stíhaného podnikatele Norberta Bödöra.

Další zprávy