V pražském Karlíně mají krásné jesle pro děti. Architekti tu mysleli na každý detail

V pražském Karlíně mají krásné jesle pro děti. Architekti tu mysleli na každý detail
V šatnách dětí je pro rodiče malé okénko, odkud mohou mávat na rozloučenou svým malým ratolestem.
Na červených žíněnkách si mohou odpočinout anebo se na nich pěkně vyřádit.
V prostoru je spousta prvků a schovávaček, které podporují fantazii dětí i jejich zvídavost.
Interiér staví na jednoduchosti, barevnosti a nepravidelných mnohoúhelnících, které se objevují jak ve tvarech nábytku, tak ve výřezech stěn nebo osvětlení.
Foto: Studio Flusser
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 4. 2021 16:27
Jesle Malvína se nacházejí v pražské čtvrti Karlín a jejich interiér byl dokončený během pandemie koronaviru. Architekti Jakub Filip Novák a Daniela Baráčková sledovali záliby a denní rutinu malých dětí a vytvořili pro ně hravé zázemí s designovými prvky a kuchyňkou na míru. Jesle navštěvují děti od devíti měsíců do dvou let, proto jsou v zázemí různé výšky stolů a židliček i velikosti postýlek.

Karlínské jesle Malvína jsou autorským dílem ateliéru No Architects, který v Praze navrhl například komunitní dům Baugruppe. "Zajímají nás citlivá řešení dotažená do detailu, která odrážejí jedinečný příběh každého záměru a každého klienta," tvrdí vizuální umělkyně Daniela Baráčková a architekt Jakub Filip Novák.

Podívejte se, jak se dětem hraje v prostoru, kde převažují přírodní materiály a příjemné barvy. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Soukup získal agenturu Médea. Číňané mu prodali svůj většinový podíl

Čínská CITIC prodala prostřednictvím firmy Rainbow Wisdom Investments svůj podíl 55,8 procenta v mediální společnosti Médea druhému akcionáři Jaromíru Soukupovi. Cenu a podmínky nezveřejnila. Soukup se stal znovu výkonným ředitelem a předsedou představenstva. Médea to uvedla v tiskové zprávě. CITIC získala majoritu v Soukupově firmě loni po navýšení původně třicetiprocentního podílu.

Kupní smlouva byla podepsána v pondělí. Její vypořádání bude dokončeno v následujících dnech, uvedla Médea. Ze společnosti Médea tak dnešním dnem odchází ti členové statutárních a dalších orgánů společnosti a managementu, které nominovala Rainbow Wisdom.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy