Neměli na celou vilu v Praze, tak se složili s přáteli. Teď v ní mají tři krásné byty

Neměli na celou vilu v Praze, tak se složili s přáteli. Teď v ní mají tři krásné byty
Dům celkově pojali architekti tak, aby byl mezi okolními stavbami jedinečný. "Štít jsme rozsvítili do symetrie novými okny a vrátili mu tektonickou poezii, o kterou přišel dřívějším zateplením," říkají architekti Daniela Nováková Baráčková a Jakub Filip Novák ze studia No Architects.
Dům obývají tři rodiny, tedy šest dospělých a celkem sedm dětí od batolat po teenagery. "V každém podlaží jsme navrhli každé rodině jeden zcela individuální byt i za cenu vícero stoupaček anebo statických zásahů," upřesňují svůj přístup architekti.
Jednotlivé byty ctí atmosféru domu, ale liší se podle stylu a potřeb rodiny.
"Reagovali jsme na jejich vlastní životní sloh jak v celku, tak v intimnějších detailech. Někomu se líbila barva baru v jeho oblíbené kavárně, druhý měl rád horské panoráma a jiný byl zase charakteristický kvůli svému společenskému vytížení," popisují architekti.
Foto: Studio Flusser
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 4. 6. 2019 10:00
Bydlení ve vlastním a krásném domě se zahradou a dopravní dostupností je snem snad každé rodiny. Jenže dovolit si to může jen málokterá. Tři rodiny z Prahy se proto rozhodly, že si pořídí třípodlažní vilu před rekonstrukcí. Po vzoru německého modelu Baugruppe daly dohromady finance, vilu odkoupily a nechaly ji předělat na komunitní bydlení. K rekonstrukci oslovily studio No Architects. Podívejte se na jejich výsledek.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy