Neměli na celou vilu v Praze, tak se složili s přáteli. Teď v ní mají tři krásné byty

Neměli na celou vilu v Praze, tak se složili s přáteli. Teď v ní mají tři krásné byty
Dům celkově pojali architekti tak, aby byl mezi okolními stavbami jedinečný. "Štít jsme rozsvítili do symetrie novými okny a vrátili mu tektonickou poezii, o kterou přišel dřívějším zateplením," říkají architekti Daniela Nováková Baráčková a Jakub Filip Novák ze studia No Architects.
Dům obývají tři rodiny, tedy šest dospělých a celkem sedm dětí od batolat po teenagery. "V každém podlaží jsme navrhli každé rodině jeden zcela individuální byt i za cenu vícero stoupaček anebo statických zásahů," upřesňují svůj přístup architekti.
Jednotlivé byty ctí atmosféru domu, ale liší se podle stylu a potřeb rodiny.
"Reagovali jsme na jejich vlastní životní sloh jak v celku, tak v intimnějších detailech. Někomu se líbila barva baru v jeho oblíbené kavárně, druhý měl rád horské panoráma a jiný byl zase charakteristický kvůli svému společenskému vytížení," popisují architekti.
Foto: Studio Flusser
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 4. 6. 2019 10:00
Bydlení ve vlastním a krásném domě se zahradou a dopravní dostupností je snem snad každé rodiny. Jenže dovolit si to může jen málokterá. Tři rodiny z Prahy se proto rozhodly, že si pořídí třípodlažní vilu před rekonstrukcí. Po vzoru německého modelu Baugruppe daly dohromady finance, vilu odkoupily a nechaly ji předělat na komunitní bydlení. K rekonstrukci oslovily studio No Architects. Podívejte se na jejich výsledek.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy