Neměli na celou vilu v Praze, tak se složili s přáteli. Teď v ní mají tři krásné byty

Neměli na celou vilu v Praze, tak se složili s přáteli. Teď v ní mají tři krásné byty
Dům celkově pojali architekti tak, aby byl mezi okolními stavbami jedinečný. "Štít jsme rozsvítili do symetrie novými okny a vrátili mu tektonickou poezii, o kterou přišel dřívějším zateplením," říkají architekti Daniela Nováková Baráčková a Jakub Filip Novák ze studia No Architects.
Dům obývají tři rodiny, tedy šest dospělých a celkem sedm dětí od batolat po teenagery. "V každém podlaží jsme navrhli každé rodině jeden zcela individuální byt i za cenu vícero stoupaček anebo statických zásahů," upřesňují svůj přístup architekti.
Jednotlivé byty ctí atmosféru domu, ale liší se podle stylu a potřeb rodiny.
"Reagovali jsme na jejich vlastní životní sloh jak v celku, tak v intimnějších detailech. Někomu se líbila barva baru v jeho oblíbené kavárně, druhý měl rád horské panoráma a jiný byl zase charakteristický kvůli svému společenskému vytížení," popisují architekti.
Foto: Studio Flusser
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 4. 6. 2019 10:00
Bydlení ve vlastním a krásném domě se zahradou a dopravní dostupností je snem snad každé rodiny. Jenže dovolit si to může jen málokterá. Tři rodiny z Prahy se proto rozhodly, že si pořídí třípodlažní vilu před rekonstrukcí. Po vzoru německého modelu Baugruppe daly dohromady finance, vilu odkoupily a nechaly ji předělat na komunitní bydlení. K rekonstrukci oslovily studio No Architects. Podívejte se na jejich výsledek.
 

Právě se děje

Další zprávy