Zeď nahradily skleněnou stěnou. Proměna bytu ve Vršovicích soutěží o Interiér roku

Zeď nahradily skleněnou stěnou. Proměna bytu ve Vršovicích soutěží o Interiér roku
Byt v čtvrtém patře zakoupila majitelka během rozjeté rekonstrukce developerské firmy. Zaujal ji na první pohled. Čtvrté patro slibovalo výhled na okolní domy v úzkých ulicích starých Vršovic v Praze, poloha na jihozápad zase zajímavou hru světla po celý den.
Dispoziční a materiálové řešení firmy ale majitelce nevyhovovalo, a tak hledala někoho, kdo jí pomůže z bytu vytvořit originální místo pro život. "Na základě našich předešlých realizací si vybrala právě náš ateliér a projekt plný detailů, kvalitních materiálů a zajímavých prvků mohl začít," tvrdí Barbora Jandová a Karolína Röschl, mladé architektky ze studia Bárka. Jejich rekonstrukce soutěží o Interiér roku.
A takhle byt vypadá dnes. Architektky navrhly pro klientku interiér, který září čistotou.
Ložnice je celá v bílém, má úložné prostory a atypické osvětlení na čtení knih.
Foto: Tomáš Jána
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
26. 11. 2019 13:00
Majitelka bytu ve Vršovicích si přála místo, kam se bude ráda vracet. Kvůli práci hodně cestuje a chtěla, aby její nově koupený byt ve starém činžovním domě působil útulně a čistě. Tmavý interiér s výhledy do ulic pražských Vršovic nic takového nepřipomínal a potřeboval rekonstrukci. Majitelka oslovila studio Bárka, které jí pomohlo vytvořit z bytu slunné a pohodlné místo pro život. Podívejte se.

Soutěž Interiér roku, které je Aktuálně.cz hlavním mediálním partnerem, každoročně oceňuje soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. Pořádá ji Institut bytového designu a výsledky vyhlásí na mezinárodním kongresu o bydlení, architektuře a designu Living Forum 31. března.

 

Právě se děje

před 12 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy