Zeď nahradily skleněnou stěnou. Proměna bytu ve Vršovicích soutěží o Interiér roku

Zeď nahradily skleněnou stěnou. Proměna bytu ve Vršovicích soutěží o Interiér roku
Byt v čtvrtém patře zakoupila majitelka během rozjeté rekonstrukce developerské firmy. Zaujal ji na první pohled. Čtvrté patro slibovalo výhled na okolní domy v úzkých ulicích starých Vršovic v Praze, poloha na jihozápad zase zajímavou hru světla po celý den.
Dispoziční a materiálové řešení firmy ale majitelce nevyhovovalo, a tak hledala někoho, kdo jí pomůže z bytu vytvořit originální místo pro život. "Na základě našich předešlých realizací si vybrala právě náš ateliér a projekt plný detailů, kvalitních materiálů a zajímavých prvků mohl začít," tvrdí Barbora Jandová a Karolína Röschl, mladé architektky ze studia Bárka. Jejich rekonstrukce soutěží o Interiér roku.
A takhle byt vypadá dnes. Architektky navrhly pro klientku interiér, který září čistotou.
Ložnice je celá v bílém, má úložné prostory a atypické osvětlení na čtení knih.
Foto: Tomáš Jána
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
26. 11. 2019 13:00
Majitelka bytu ve Vršovicích si přála místo, kam se bude ráda vracet. Kvůli práci hodně cestuje a chtěla, aby její nově koupený byt ve starém činžovním domě působil útulně a čistě. Tmavý interiér s výhledy do ulic pražských Vršovic nic takového nepřipomínal a potřeboval rekonstrukci. Majitelka oslovila studio Bárka, které jí pomohlo vytvořit z bytu slunné a pohodlné místo pro život. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy