Zeď nahradily skleněnou stěnou. Proměna bytu ve Vršovicích soutěží o Interiér roku

Zeď nahradily skleněnou stěnou. Proměna bytu ve Vršovicích soutěží o Interiér roku
Byt v čtvrtém patře zakoupila majitelka během rozjeté rekonstrukce developerské firmy. Zaujal ji na první pohled. Čtvrté patro slibovalo výhled na okolní domy v úzkých ulicích starých Vršovic v Praze, poloha na jihozápad zase zajímavou hru světla po celý den.
Dispoziční a materiálové řešení firmy ale majitelce nevyhovovalo, a tak hledala někoho, kdo jí pomůže z bytu vytvořit originální místo pro život. "Na základě našich předešlých realizací si vybrala právě náš ateliér a projekt plný detailů, kvalitních materiálů a zajímavých prvků mohl začít," tvrdí Barbora Jandová a Karolína Röschl, mladé architektky ze studia Bárka. Jejich rekonstrukce soutěží o Interiér roku.
A takhle byt vypadá dnes. Architektky navrhly pro klientku interiér, který září čistotou.
Ložnice je celá v bílém, má úložné prostory a atypické osvětlení na čtení knih.
Foto: Tomáš Jána
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
26. 11. 2019 13:00
Majitelka bytu ve Vršovicích si přála místo, kam se bude ráda vracet. Kvůli práci hodně cestuje a chtěla, aby její nově koupený byt ve starém činžovním domě působil útulně a čistě. Tmavý interiér s výhledy do ulic pražských Vršovic nic takového nepřipomínal a potřeboval rekonstrukci. Majitelka oslovila studio Bárka, které jí pomohlo vytvořit z bytu slunné a pohodlné místo pro život. Podívejte se.

Soutěž Interiér roku, které je Aktuálně.cz hlavním mediálním partnerem, každoročně oceňuje soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. Pořádá ji Institut bytového designu a výsledky vyhlásí na mezinárodním kongresu o bydlení, architektuře a designu Living Forum 31. března.

 

Právě se děje

Další zprávy