Karlínský byt z 19. století přišel o zdi, majitelé teď mají velkou kuchyni i obývák

Karlínský byt z 19. století přišel o zdi, majitelé teď mají velkou kuchyni i obývák
Původní dispozice bytu odrážela fungování měšťanské rodiny z 19. století. Interiér o velikosti 150 metrů čtverečních byl rozdělen do pěti místností a obývák byl až v zadní části bytu. "Naše doporučení bylo přiblížit obytný prostor více do středu bytu, a pokud možno ho co nejvíce zvětšit," říká Klára Kuncová a Petra Kocourková ze studia Mooza architecture.
Majitelé si přáli takový interiér, který bude mít "neutrální základ s překvapivým barevným akcentem". Architektky proto zvolily světle šedé stěny a k tomu židle od Tonu v pastelových barvách.
Vysoké stropy se daly využít k větší členitosti prostoru. Nad kuchyní vznikla malá útulna, která může sloužit jako rozhledna a hrací koutek pro děti.
Kuchyň s dřevěnou deskou zdobí okno s vzorem původního leptaného skla, který se objevuje na oknech domovního schodiště. Na zadní stěně architektky vytvořily něžné geometrické detaily.
Foto: Václav Kahoun
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 10. 2019 14:55
Architektky Klára Kuncová a Petra Kocourková se k přestavbě karlínského bytu z 19. století dostaly celkem náhodou. Původně to měla být jen rychlá konzultace s majiteli ohledně dispozice interiéru, po pár hodinách z toho vyšla spolupráce na několik měsíců. Z původního 5+1 vznikl prostorný obývák s kuchyní, dětský pokoj a ložnice, podívejte se.
 

Právě se děje

Další zprávy